مصرف سالانه ده ها هزار ذره پلاستیكی به همراه رژیم غذایی!

مصرف سالانه ده ها هزار ذره پلاستیكی به همراه رژیم غذایی!

سرشیر: نمك دریایی یكی از منابع غذایی دریایی و در عین حال منبع قابل توجهی از ذرات میكروپلاستیك است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، یك كیلوگرم از نمك دریایی حاوی بیش از ۶۰۰ قطعه میكروپلاستیك است. در صورتیكه فرد روزانه حداكثر پنج گرم نمك مصرف كند حدود سه میكروپلاستیك در روز وارد بدن خود كرده است.
هر چند در مطالعات دیگر مقادیر مختلفی از میكروپلاستیك ها در نمك دریای پیدا شده كه احیانا به علت تفاوت در روش های تهیه آن است. به صورت مثال در یك مطالعه تنها میكروفایبرها مورد بررسی قرار گرفته اند در صورتی كه در بررسی دیگر تنها میكروپلاستیك های بزرگتر از ۲۰۰ میكرومتر مورد توجه بوده اند.
به رغم این یافته ها، در بررسی دیگری مشخص شد مقدار بیشتری از میكروپلاستیك های موجود در خوراكی های مصرفی از منابع غذایی غیر از منابع دریایی ناشی می شوند. محققان حتی در عسل هم ذرات میكروپلاستیك را پیدا كرده اند.
به قول محققان شاید یكی از بزرگترین منابع شناخته شده میكروپلاستیك ها، آب های بسته بندی شده باشد. محققان در بررسی روی انواع مختلف بطری های آب شیشه ای و پلاستیكی در بیشتر آنها ذرات میكروپلاستیك را پیدا كرده اند.
بطری های آب یك بار مصرف به ازای هر لیتر حاوی دو تا ۴۴ قطعه میكروپلاستیك هستند.
به گزارش ساینس الرت، شواهدی وجود دارد كه نشان داده است میكروپلاستیك های موجود در مواد غذایی می توانند حتی از گرد و غبار فضاهای سرپوشیده هم ناشی شوند.1397/03/20
00:36:17
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر