كارشناسان سازمان ملل:

بیشتر مراكز سلامت روان در اروپا غیراستاندارد هستند

بیشتر مراكز سلامت روان در اروپا غیراستاندارد هستند

سرشیر: سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام نمود: موسسات و انستیتوهای سلامت روان در كشورهای اروپایی تمام استانداردهای سازمان ملل را ندارند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، این سازمان در گزارش خود آورده است: هیچ یك از ۷۵ موسسه ای كه توسط كارشناسان سازمان ملل مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته اند دارای تمام استانداردهای مراقبتی تعیین شده از جانب این سازمان نبوده اند.
نتایج این بررسی ها كه باعث شگفتی كارشناسان شده تایید می كند موسسات بهداشت روانی در سراسر این قاره در حفاظت از حقوق افرادی كه در این نهادها نگهداری می شوند، ناموفق بوده اند و هیچ یك از ۷۵ موسسه مورد ارزیابی استانداردهای كامل سازمان ملل در این زمینه را نداشته اند.
با این حال هرچند بعضی از این موسسات و نهادها برای آموزش به كاركنان خود در جهت مقابله با بحران ها، تولید برنامه های بازسازی فردی و هم فراهم كردن امكان دسترسی به حمایت های قانونی تلاش هایی كرده اند اما سایر نهادها حتی در دستیابیِ نسبی به چنین استانداردهایی هم ناموفق عمل كرده اند.
در این گزارش آمده است خیلی از بیماران در این موسسات حتی از امكانات اولیه بهداشتی محروم هستند، برخی روی زمین می خوابند، پنجره های اتاق های آنها شكسته است و حتی توالت های آنها درب، پرده یا دوش حمام هم ندارد.
گزارش فوق همینطور نشان داده است اغلب این مراكز مراقبتی ارتباط بیماران خویش را با بیرون كاملا محدود كرده اند و بیماران فقط با افراد خانواده و تنها در زمان های مشخصی اجازه ارتباط گرفتن دارند در حالیكه این شرایط خلاف استانداردهای سازمان ملل برای مراكز مزبور است.
به نوشته روزنامه گاردین، در واقع خیلی از این مراكز كمكی به توانبخشی بیماران و بازگرداندن آنها به جامعه نمی كنند.1397/03/18
12:40:04
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , روان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر