سفارش های دارویی در مسافرت

سفارش های دارویی در مسافرت

به گزارش سرشیر رعایت توصیه‏ های دارویی در سفر از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و بی توجهی به آن ممكن است بویژه برای بعضی از بیماران با مخاطره هایی همراه باشد؛ بر همین مبنا است كه توجه به این سفارش ها در روزهای عید كه اغلب شاهد مسافرت های خانوادگی و جمعی هستیم، از جانب بیماران اهمیت دوچندانی می یابد.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بعضی از نكات جهت پیشگیری از بروز مشكلات معمول دارویی در هنگام مسافرت عبارتند از:

- داروی خویش را به مدت طولانی در اتومبیل نگذارید و از نگهداری آن در پشت شیشه، داخل داشبورد وصندوق عقب ماشین خودداری كنید.

- رانندگان وسایل نقلیه لازم است پیش از مصرف دارو از خواب آور نبودن آن اطمینان حاصل كنند.

- چنانچه داروی شما به صورت مرتب باید مصرف شود مانند داروهای ضد تشنج، افسردگی، دیابت، چربی خون، قلبی و برخی داروهای مسكن و آنتی بیوتیك ها، مقدار كافی دارو برای تمام مدت سفر همراه داشته باشید.

- در مورد بیماران دیابتی، همراه داشتن انسولین یا داروی مصرفی برای تمام مدت سفر، دستگاه كنترل قند خون، وسایل مورد نیاز تزریق و مواد قندی سریع الجذب مثل قند حبه ای، نبات، بیسكوئیت یا آب میوه الزامی است.

- بیماران مبتلا به فشار خون بالا، بهتر است دستگاه اندازه گیری فشار خون و داروهای مصرفی خویش را همراه داشته باشند.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان، اسم ژنریك نام اصلی دارو است و اسم تجاری نامی است كه كارخانه تولید كننده برای دارو انتخاب می كند. بهتر است علاوه بر اسم تجاری، نام ژنریك داروی خویش را هم بدانید. بعنوان مثال داروی دیكلوفناك با نام های تجاری آلفن ایكس، پین آف، مدافناك و ولتارن در بازار دارویی موجود می باشد.

- چنانچه ضمن حركت اتومبیل، قطار، كشتی و یا هواپیما دچار سرگیجه و حالت تهوع می شوید، به خاطر داشته باشید با مصرف ۱ یا ۲ قرص ۵۰ میلی گرمی دیمن هیدرینات، نیم ساعت پیش از شروع سفر و تكرار یك قرص هر ۴ تا ۶ ساعت یكبار در خلال سفر، می توان عوارض ناشی از حركت، تهوع و سرگیجه را برطرف كرد.

- هنگام بروز اسهال در مسافرت از مصرف خودسرانه دارو خودداری كنید. در اغلب موارد مبتلا شدن به اسهال و استفراغ، مصرف آنتی بیوتیك ضرورتی ندارد. برای پیشگیری از خطر كاهش آب بدن، مصرف مایعات زیاد ضروری می باشد و در اسهال شدید می توان از محلول ORS بهره برد.

- بهتر است در زمان بیماری از مصرف غذاهای چرب و سرخ شده، غذای آماده و كنسروی اجتناب شود. در كودك شیرخوار مبتلا به اسهال، مادر باید بیش از مواقع عادی به كودك خود شیر دهد.

- هیچ گاه داروهای بزرگسالان را به اطفال ندهید. توجه داشته باشید هیچ قانون كلی جهت نصف كردن دوز بزرگسالان برای مصرف كودكان وجود ندارد.

- آب، بهترین آشامیدنی برای مصرف داروهاست. 

1396/12/27
14:46:05
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: دارو , غذا , بیماران , فشار خون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر