وزیر بهداشت تاكید كرد

ضرورت تجدیدنظر در حوزه اداری و دیوانسالاری

ضرورت تجدیدنظر در حوزه اداری و دیوانسالاری

سرشیر: وزیر بهداشت با اشاره به اینكه وزارت بهداشت 455 شهید را به انقلاب اسلامی تقدیم كرده است، اظهار داشت: بیش از 10 هزار جانباز و بیش از 10 هزار ایثارگر و مجموعا با خانواده شهدا حدود 41هزار نفر خانواده شهید و جانباز و ایثارگر در دل وزارت بهداشت جا گرفته است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی پنجشنبه 17 اسفند در كنگره شهدای وزرات بهداشت ودانشگاه های علوم پزشكی كشور كه در دانشگاه علوم پزشكی همدان برگزار شد، ضمن تشكر از دانشگاه همدان برای برگزاری چهارمین دوره كنگره شهدا اظهاركرد: مهممترین وظیفه انقلابی ایمانی و ملی خویش را كه زنده نگه داشتن یاد شهداست به نحو احسن انجام دادید چون كه اگر با گذر زمان نقش این مظلومان را فراموش نماییم جفا و بی انصافی است.

وی با اشاره به اینكه بی انصافی است كه اجازه دهیم نام و یاد و خاطره كسانی كه سرمایه انسانی خویش را هدیه كردند فراموش شود، خاطرنشان كرد: این كار شهدا با هیچ معیار مادی قابل توجیه نیست مگر عشق به خدا، وطن و مردم.

وزیر بهداشت با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اضافه كرد: از همه كسانی كه اجازه ندادند پس از 40 سال شعارهای ارزشی انقلاب كمرنگ شودباید تشكر كرد.

قاضی زاده هاشمی تاكید كرد: بالاترین خدمت صرف نظر از شعار، عمل به این معنا كه ما جهادی و جهاد گونه مسیر شهدا را ادامه دهیم به طوریكه ادامه مسیر شهدا همان كوشش برای ساختن و آبادانی كشور، اقتصاد مقاومتی و رهایی از وابستگی اقتصادی می باشد.

وی ادامه داد: كشور ایران در حوزه سیاسی بیش از 4 دهه است كه مستقل بوده اما در حوزه اقتصادی و اداری نتوانستیم موفق عمل نماییم البته تلاشهایی شده كه هم تراز با انقلاب اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینكه گاهی وقت ها نیاز است روشها عوض شود تا به موفقیت برسیم، خاطرنشان كرد: معتقد هستم در حوزه اداری و دیوان سالاری كه در كشور است بعداز 4 دهه شایدلازم باشد تجدید نظر شود و در حوزه قضاوت و تقنینی در تراز انقلاب اسلامی عمل نماییم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: اگر در تولید علم رتبه اول را در كشور و دنیا 16 هستیم نشان دهنده این است كه خمیر مایه و عرقی كه باید نسبت به انقلاب و ادامه راه شهدا وجود دارد وباید در حوزه خدمات هم همینطور باشد.

قاضی زاده هاشمی با انتقاد از اینكه گاهی قسمت پر لیوان را نمی بینیم، اضافه كرد: همیشه باید به نقص ها اعتراف نماییم ولی خیلی كم لطفی است كه بخش پر لیوان را نبینیم.

وی ادامه داد: امروز بیش از هر زمانی رسانه های بین المللی و جاهلان داخلی درصدد هستند عملكرد دستگاه های مختلف را زیر سوأل ببرند و اعلام كنند كارنامه خوبی ندارد درحالیكه این كشور قدرتمند ترین و امن ترین كشور منطقه است.

وی تصریح كرد: كشور ایران امروز بیش از 90 درصد دارو را خود تولید كرده و نه تنها پزشكان، متخصصینی را برای نیاز كشور تربیت كرده بلكه تعداد زیادی از فرزندان این كشور در بهترین مراكز دنیا سبب افتخار كشور هستند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در حوزه خدمات كارهای زیادی شده بی تدبیری و بی لیاقتی هم داشتیم اما حیف است كه فقط اشكالات را ببینم. همه باید تلاش نماییم و اتحاد داشته باشیم و این چیزی است كه شهداء و خانواده های آنان می خواهند.
1396/12/17
20:40:19
5.0 / 5
4625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر