افزایش نرخ اوردوز كودكان آمریكایی با مسكن های حاوی مخدر

افزایش نرخ اوردوز كودكان آمریكایی با مسكن های حاوی مخدر

سرشیر: نتایج یك تحقیق نشان داده است اوردوز با مسكن های حاوی مخدر در بین كودكان آمریكایی به نرخ اخطار دهنده ای رسیده است.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، تعداد كودكانی كه به علت اوردوز با مسكن های حاوی مخدر به بیمارستان منتقل شده اند از سال ۲۰۰۴، نزدیك به دو برابر افزایش یافته است. همینطور در خیلی از این موارد كودكان به داروهای والدین خود دسترسی داشته و از آن مصرف كرده اند.

در این بررسی آمده است در میان سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی ۱۵۰۴ بیمار كودك در بخش مراقبت های ویژه اطفال بستری شده اند در حالیكه این رقم در فاصله سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷، ۷۹۷ مورد بوده است.

به گفته پزشكان این كودكان بعد از انتقال به بیمارستان در دو گروه جای می گیرند: تعدادی از آنان به صورت تفریحی یا با هدف ضربه زدن به خود از این داروها مصرف كرده اند و تعدادی از آنان هم كودكانی هستند كه به داورهای والدین خود دسترسی داشته اند.

بحران استفاده از مسكن های حاوی مخدر در آمریكا به سطح فاجعه باری رسیده است و اوردوز با این داروها در سال ۲۰۱۶ از جنگ ویتنام قربانیان بیشتری در میان آمریكایی ها داشته است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، همینطور افزایش موارد مرگ و میر بر اثر مسكن های حاوی مخدر به كاهش نرخ امید به زندگی در این كشور برای دومین سال متوالی منجر گردیده است.
1396/12/15
14:04:52
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: بیمارستان , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر