تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

سرشیر: بنابر تازه ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در دنیا تا حالا به 676 میلیون و 137 هزار و 324 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 771 هزار و 358 بیمار نیز تایید شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، برمبنای آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۵۹۲ نفر را گرفت و ۱۰۳ هزار و ۷۳۰ ابتلای جدید نیز به ثبت رسید.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا ظهر امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۴، ۴۴۹، ۲۹۳ ۱، ۱۳۶، ۰۴۲ ۲ هند ۴۴، ۶۸۳، ۳۶۳ ۵۳۰، ۷۴۵ ۳ فرانسه ۳۹، ۵۳۳، ۳۲۳ ۱۶۴، ۲۸۶ ۴ آلمان ۳۷، ۸۲۲، ۵۷۷ ۱۶۶، ۱۲۸ ۵ برزیل ۳۶، ۸۶۸، ۲۱۹ ۶۹۷، ۳۶۰ ۶ ژاپن ۳۲، ۷۱۲، ۲۴۶ ۶۹، ۲۸۹ ۷ کره جنوبی ۳۰، ۲۵۷، ۴۱۱ ۳۳، ۵۹۶ ۸ ایتالیا ۲۵، ۴۸۸، ۱۶۶ ۱۸۷، ۲۷۲ ۹ انگلیس ۲۴، ۲۹۳، ۷۵۲ ۲۰۴، ۸۹۸ ۱۰ روسیه ۲۱، ۹۸۷، ۳۳۴ ۳۹۵، ۲۳۴ بر طبق این آمار، ژاپن در شبانه روز گذشته همچنان بالاترین نرخ مبتلاشدن و فوتی را در میان سایر کشورها گزارش کرده است.
آمریکا همین طور با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
دو کشور برزیل و هند بعد از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ های کرونائی در جهان را تا حالا گزارش کرده اند.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۵ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۶۳ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۷۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
منبع:

1401/11/17
13:05:08
5.0 / 5
233
تگهای خبر: مرگ و میر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر