وزیر بهداشت:

تخصصی شدن پرستاری درحال برنامه ریزی است

تخصصی شدن پرستاری درحال برنامه ریزی است

به گزارش سرشیر، وزیر بهداشت با تکیه بر ضرورت تحول اساسی در حوزه پرستاری، اظهار داشت: تخصصی شدن پرستاری در شورای برنامه ریزی درحال بررسی است و امیدواریم با ارتقای پرستاری سلامت بیماران بیشتر از پیش تامین گردد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بهرام عین اللهی در جمع خبرنگاران در حاشیه هفتمین همایش سلامت و فرماندهان که در ستاد مشترک سپاه برگزار شد، یکی از پرافتخارترین روزهای کشور را روز پرستار دانست و اظهار داشت: پرستاران ما نشان داده اند، بهترین در دنیا هستند. در دوره همه گیری کرونا دیدید که شب و روز سه شیفت در میان بیماران بد حال کار می کردند.
وی ضمن اشاره به دیداری که سال قبل پرستاران خدمت حضرت آقا بودند و ایشان سفارش کردند که قدر آنها را بدانیم، اظهار نمود: ما قانون تعرفه پرستاران را در شورایعالی بیمه سلامت به تصویب رساندیم و منابعش تأمین و این قانون اجرایی شد و امروز پرستاران از تعرفه استفاده می نمایند، یعنی پرستاری که در قسمت دیالیز کار می کند با پرستاری که در قسمت اداری فعال است تعرفه جداگانه می گیرد.
وزیر بهداشت با تکیه بر آموزش در حوزه پرستاری اظهار داشت: ما نیاز داریم در این عرصه تحول اساسی داشته باشیم. باید آموزش نظریه و بالین را همزمان در بیمارستان ها داشته باشیم و مورد نظرمان است که کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری را حرفه ای دنبال نماییم و تخصصی شدن آن در شورای برنامه ریزی درحال بررسی است و امیدواریم با ارتقای پرستاری سلامت بیماران بیشتر از پیش تامین گردد.
عین اللهی تصریح کرد: ما سپاه را نه یک ارگان نظامی بلکه یکی از ارگان هایی که در کشور در همه صحنه ها حاضر بوده است، می شناسیم و از امکانات سپاه در همه زمینه ها همچون در حوزه دارو هم ان شاءالله بتوانیم استفاده نماییم.1401/09/08
14:56:32
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر