مدیركل انتقال خون استان:

بیش از ۲۴ هزار واحد خونی توسط مردم لرستان اهدا شد

بیش از ۲۴ هزار واحد خونی توسط مردم لرستان اهدا شد

به گزارش سرشیر، لرستان مدیرکل انتقال خون لرستان با اعلان اینکه 6 ماهه اول امسال 24 هزار و 388 واحد خون در استان اهدا شده است، اظهار داشت: باتوجه به اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ اهدای خون در 6 ماهه اول امسال شاهد رشد 27 درصدی اهدای خون بانوان در پایگاه های انتقال خون استان بودیم.


علی سوری از افزایش ۲۳.۵درصدی خونگیری در ۶ ماهه اول امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: در ۶ ماهه اول سال قبل ۱۹ هزار و ۷۶۱ واحد خون اهدا شده که این آمار در ۶ ماهه اول امسال به ۲۴ هزار و ۳۸۸واحد خون رسیده است.
وی ادامه داد: باتوجه به اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ اهدای خون در ۶ ماهه اول امسال شاهد رشد ۲۷ درصدی اهدای خون بانوان در پایگاه های انتقال خون استان بودیم به طوریکه عدد خونگیری این قشر از هزار و ۷۶۲ واحد خون ۶ ماهه اول سال قبل به ۲ هزار و ۲۴۲ واحد خون در ۶ ماهه اول امسال بالا رفته است.
مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به میزان مشارکت اهداکنندگان در چالش نذرخون محرم و صفر عنوان کرد: سال قبل از شروع محرم تا اختتام ماه صفر ۵ هزار و ۷۵۰ خونگیری انجام شده که امسال این آمار به ۸ هزار و ۲۶۹ خونگیری رسیده و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴۳.۸ درصد افزایش اهدای خون داشته است.
وی با اعلان اینکه لرستان به عنوان استان معین به استان هایی که در آنها مصرف خون و فرآورده های خونی به سبب وجود تعداد بالای بیماران تالاسمی و بیماران خاص، خون ارسال می کند، بیان کرد: ۶ ماهه اول امسال علاوه بر تامین نیاز خونی کلیه مراکز درمانی استان ۷ هزار و ۷۹۰ واحد خونی به استانهای دیگر همچون خوزستان، تهران و سیستان و بلوچستان ارسال شده که در مقایسه با ۴ هزار و ۹۳۲ واحد خون ارسال شده در زمان مشابه سال قبل ۵۸ درصد افزایش داشته ایم.
این مسئول با اعلان اینکه در فصل سرما اغلب شاهد کاهش تعداد مراجعه کنندگان به پایگاه های انتقال خون هستیم، اشاره کرد: با توجه به این که نیاز به خون و فرآورده های خونی نیازی مستمر است و به فصل خاصی از سال محدود نمی گردد، از مردم نوعدوست لرستان خصوصاً اهدا کنندگان مستمر تقاضا می شود برای تامین نیازهای این بخش انتقال خون را تنها نگذارند و امیدواریم شاهد رشد ۴۰ درصدی خونگیری در ۶ ماهه دوم سال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل باشیم.1401/07/13
10:01:01
5.0 / 5
259
تگهای خبر: بیماران , درمان , كلیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر