در گفت وگو با سرشیر اعلام شد

پوشش 90درصدی درمان سرپایی معتادان بی بضاعت

پوشش 90درصدی درمان سرپایی معتادان بی بضاعت

سرشیر: سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران، شرایط برقراری پوشش 90درصدی بیمه درمان سرپایی اعتیاد را تشریح نمود.


دکتر علیرضا نمازی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی روند پرداخت های بیمه برای درمان اعتیاد در استان تهران، اظهار داشت: مدت زیادی است که بیمه سلامت به این مساله ورود کرده است و منابع آنرا که سازمان بیمه سلامت می گیرد، برای تمام بیمه ها پوشش می دهد. برمبنای مصوبه هیئت دولت، بیمه ها خدماتی را دراین زمینه پوشش می دهند که سرپایی باشد که شامل سم زدایی، درمان نگهدارنده، مداخلات روان درمانی گروهی و فردی و... است.
وی ادامه داد: از سال قبل موضوع داروهای درمان اعتیاد مجزا شده است؛ برای اینکه تعرفه دارو و خدمات متفاوت می باشد و برای کاهش پرداخت از جیب مردم این اقدام انجام شده است.
او اشاره کرد: در خدمات سرپایی درمان اعتیاد، سهم بیمه ۷۰ درصد است و حتی برای افراد بی بضاعت نیز بیمه درمان اعتیاد تا ۹۰ درصد قابل پوشش است ولی مرجع این که این فرد بی بضاعت شناخته شود، معرفی نامه سازمان بهزیستی است تا با پوشش ۹۰ درصدی خدمت دریافت نمایند.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران در خاتمه، اظهار داشت: تنها مشکل این است که با وجود اینکه تعداد مراکز ترک اعتیاد بالا است، اما برای بستن قرارداد اقدام نمی کنند. در حال حاضر ۳۶ مرکز طرف قرارداد ما هستند که اسناد را ارسال کرده اند و پرداخت های ما هم بموقع است.
منبع:

1401/06/26
10:32:25
5.0 / 5
35
تگهای خبر: بیمه , خدمات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر