معاون درمان ستاد كرونای استان تهران اعلام كرد

شیب نزولی موج هفتم کرونا در پایتخت

شیب نزولی موج هفتم کرونا در پایتخت

به گزارش سرشیر، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به روند نزولی موج هفتم کرونا در پایتخت، اظهار داشت: اساسا اگر با همین روال پیش برویم، ان شاءالله تا اوایل مهرماه موج هفتم بیماری بالاخره فروکش می کند.


دکتر نادر توکلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شیب نزولی کرونا در پایتخت، اظهار داشت: برمبنای آخرین اطلاعات می دانیم که وضعیت بیماری در استان کاهشی بوده است. تعداد کل مراجعه روزانه به کلینیک های تنفسی حدود ۳۰۰۰ نفر است و شاید تنها ۵ درصد این افراد نیاز به بستری شدن داشته باشند.
او با ابراز امیدواری نسبت به این که بیماری تا اختتام شهریور شرایط آرام تری را تجربه کند، اشاره کرد: تعداد موارد بستری روزانه به حدود ۲۰۰ نفر رسیده است. از طرف دیگر خوشبختانه موارد مرگ و میر مثبت کرونائی پایتخت نیز تک رقمی شده است.
وی ادامه داد: یکی از مواردی که از حدود دو ماه قبل مشخص شد، این بود که بیماری بیشتر در افراد بالای ۵۰ سال با بیماری زمینه ای روئیت می شود که در این گروه هم واکسیناسیون با اقبال خوبی مواجه گردید.
توکلی با اعلان اینکه موج هفتم کرونا در پایتخت درحال نزول است، اشاره کرد: با توجه به این که از قله موج هفتم گذر کردیم، اساسا اگر با همین روال پیش برویم ان شاءالله تا اوایل مهرماه موج هفتم بیماری بالاخره فروکش می کند.
او درباره ی پیش بینی بیماری در ماه های آتی، اظهار داشت: تصور نمی نماییم بعد از برگزاری پیاده وری اربعین مشکل خاصی در بیماری رخ دهد و این مراسم هم با ملاحظات و دستورات لازم برگزار می گردد.
معاون درمان ستاد کرونای استان تهران درباره ی پیش بینی ها از بروز موج هشتم کرونا اظهار داشت: پیش بینی بروز موج هشتم دشوار است اما باتوجه به در پیش بودن فصل سرما و بروز بیماریهای تنفسی نظیر آنفلوآنزا، یکی از نکات مهم برای کاهش بروز بیماریهای تنفسی، تزریق واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور تا اوایل مهر است.
وی درباره ی وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان تهران نیز بیان کرد: شرایط خوب است و افراد دارای بیماری زمینه ای و افراد بالای ۵۰ سال استقبال خوبی از واکسیناسیون داشتند و بیشتر مردم دز چهارم را تزریق کرده اند و درحقیقت می توان گفت استقبال از دزهای یادآور واکسن در تهران مطلوب بوده است.
توکلی در آخر با تأکید بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی، اشاره کرد: هنوز شرایط کاملا عادی نیست و لازم است پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود. خوشبختانه فرهنگسازی استفاده از ماسک شکل گرفته است، اما لازم است که در محیط های بسته جدی تر گرفته شود.
منبع:

1401/06/12
10:18:07
5.0 / 5
33
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر