جهش امیکرون

جهش امیکرون

به گزارش سرشیر مقام های هنگ کنگ روز جمعه از تشدید تدابیر پیشگیرانه برای پیشگیری از انتشار کرونا با جهش سویه اُمیکرون و افزایش مدت قرنطینه به ۲۱ روز در این منطقه خبر دادند.


به گزارش سرشیر به نقل از پایگاه خبری آسیایی «چنل نیوز آسیا»، مقام های هنگ کنگ بعد از ابتلای یک زن به کرونا در هتلی در این منطقه، مدت قرنطینه الزامی مسافران ورودی را به سه هفته بالا بردند.
هنگ کنگ هم مانند سرزمین اصلی چین، یکی از معدود مکان هایی است که موفق شده میزان شیوع کرونا را به صفر برساند اما این مسئله تاثیرات خویش را بر اقتصاد این کشور برجای گذاشته است.
به دنبال شیوع سویه جدید اُمیکرون، مقام های هنگ کنگ تصمیم گرفتند مدت زمان قرنطینه الزامی را از دو هفته به سه هفته بالا برند.
هنگ کنگی ها پیشتر هم تدابیر شدیدی را برای پیشگیری از سویه اُمیکرون اتخاذ نموده بودند و پروازهای ترانزیتی مسافران از کشورهای پرخطر را از روز ۱۶ ژانویه تا ۱۵ فوریه لغو کردند.
به تازگی چین هم به دلیل افزایش تست های مثبت کووید-۱۹ چندین پرواز از مبدا آمریکا را لغو نمود. پکن اجازه ورود چند پرواز از کشورهای فرانسه و کانادا را هم نداده است.
طبق اعلام رسمی سازمان جهانی بهداشت، تابحال بیشتر از ۱۵ میلیون نفر در جهان به اُمیکرون مبتلا شده اند که از زمان شروع همه گیری کرونا در جهان، رقم بی سابقه ای است.
سرعت شیوع اُمیکرون در اروپا رو به افزایش است و آمارها از افزایش چشم گیر تعداد فوت شدگان ناشی از این بیماری در اروپا حکایت دارد.


منبع:

1400/11/08
20:07:10
5.0 / 5
309
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر