آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی

آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی

با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۲ دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۲۲ دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته که ناشی از پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و سبب افزایش کیفیت هوا می شود. کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا بامداد روز پنجشنبه (۲۳ دی ماه) و آغاز تردد خودرو ها، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز تاحدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد.

با افزایش ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا شامگاه پنجشنبه و وزش باد مؤثر در بیشتر ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۴ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

1400/10/22
12:36:41
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آلودگی , سالم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر