رییس دانشگاه علوم پزشكی قم:

۵ بیمار دیگر کرونایی در قم جان باختند

۵ بیمار دیگر کرونایی در قم جان باختند

به گزارش سرشیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به وضعیت وخیم ۳۰ بیمار بستری در مراکز درمانی این استان از جان باختن ۵ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت منتهی به ششم آذرماه جاری اطلاع داد.


به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی اضافه کرد: در این زمان ۴۱ بیمار با علایم مشکوک به کرونا پذیرش و ۳۴ نفر بستری شدند، همینطور ۹ بیمار هم با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.
قدیر ادامه با اشاره بستری بودن ۱۵۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم، افزود: تابحال یک میلیون ۳۲۴ هزار و ۶۷۶ دُز واکسن به گروههای هدف در این استان تزریق شده است.
وی در انتها بیان نمود: از ۲۵۴ تست کرونایی انجام شده در شبانه روز گذشته نتیجه ۶۴ تست مثبت گزارش شده است.
وضعیت کرونایی قم از روز ۵ آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.
ویروس کرونا باعث بیماری عفونی «کووید ۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خویش را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.


منبع:

1400/09/06
20:50:00
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر