وزارت بهداشت هشدار داد

انتشار كرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرستان ها

انتشار كرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرستان ها

به گزارش سرشیر سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با وجود مشاهده روند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در کشور، وضعیت بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در بعضی شهرستان های با وضعیت قرمز، سویه های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار می باشد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور بیان نمود: در هفته اول خرداد ماه شاهد کاهش ۱۸ درصدی در موارد بستری به دلیل کرونا، کاهش ۲۲ درصدی در تعداد موارد مرگ و میر و کاهش ۱۳.۴ درصدی در تعداد مراجعات سرپایی نسبت به هفته قبل تر بودیم.
وی افزود: بیشترین میزان بروز موارد بستری در هفته گذشته به ترتیب در استانهای چهارمحال و بختیاری، ایلام و خوزستان و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استانهای البرز، چهار محال و بختیاری و خراسان شمالی گزارش شده است.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: سوپرمارکت ها و مراکز خواربار فروشی همچنان دارای بیشترین میزان صدور اخطار و معرفی به مراجع قضایی در کشور می باشند، به صورتی که از تاریخ ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه تعداد ۶ هزار مورد اخطار و رفتن به رجوع قضایی برای این اماکن گزارش شده است.
لاری اظهار نمود: پایین ترین میزان رعایت سفارش های بهداشتی در هفته گذشته در کشور در استان سیستان و بلوچستان گزارش شده و استانهای کرمان، خراسان جنوبی، یزد، فارس، سمنان، تهران، قزوین، زنجان، کرمانشاه و اردبیل دارای رعایت مطلوب تر عمل به دستورالعمل های بهداشتی نسبت به سایر استانها هستند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: از کلیه هموطنان عزیز کشورمان حتی عزیزانی که واکسن تزریق کرده اند، خواهشمندیم همچنان نسبت به استفاده از ماسک، حفظ اصول فاصله گذاری ۱.۵ تا ۲ متر و شست وشوی مرتب دست ها اقدام نمایند.
منبع:

1400/03/11
20:59:10
5.0 / 5
734
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماران , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر