مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی زنجان:

كرونا و تحریم ها تامین داروهای بیماران سرطانی را باچالش مواجه كرده است

كرونا و تحریم ها تامین داروهای بیماران سرطانی را باچالش مواجه كرده است

به گزارش سرشیر مدیرعامل انجمن خیریه پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه استان زنجان با اشاره به چالش های پیش روی این انجمن خصوصاً شیوع ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه اظهار داشت: این مسائل مشکلات مضاعفی را در تامین داروهای بیماران تحت پوشش به وجود آورده است.


اصغر وثوق روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان ضمن اشاره به اینکه طی اسفند سال ۹۸، هزینه پرداخت شده برای تامین داروهای بیماران سرطانی ۵۵۰ میلیون تومان بود اضافه کرد: این رقم در اسفند سال قبل به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسید که افزایش سه برابری را نشان داده است.
وی افزود: این در شرایطی است که درآمد انجمن مهرانه در سال ۹۸، ماهیانه به طور میانگین یک میلیارد تومان بوده و با عنایت به سه برابر شدن قیمت داروها درآمدها باید سه میلیارد تومان می شد.
وثوق خاطرنشان کرد: بر این مبنا درآمد مهرانه در سال ۹۹، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که پیشبینی ها نیز نشان داده است امسال این رقم برای تامین داروهای بیماران به یک میلیارد و ۷۰۰ و یا ۲ میلیارد تومان در ماه برسد.
مدیرعامل انجمن خیریه پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه استان زنجان اظهار داشت: اولویت اصلی این انجمن تامین هزینه داروی بیماران است که در صورت عدم تحقق این مهم، مشکلاتی عدیده ای به وجود می آید.
وی عنوان کرد: قبل از بروز این مشکلات، مهرانه در پرداختی ها به روز بود اما حالا بدهکار شده است و در این میان مشارکت هم استانی ها می تواند یاریگر این بیماران باشد.
وثوق فعالیت این انجمن را در طول ۱۵ ساله فعالیت، پوشش عزتمندانه بیماران تحت پوشش، راه اندازی کلینیک، پیشگیری و الگو شدن در کشور و منطقه را همچون دستاوردهای این مدت ذکر کرد.
وی افزود: این انجمن حالا به بالاترین خیریه حوزه سرطان " بزرگسال" سطح کشور تبدیل گشته که ۲ نوع خدمت را به بیماران استانی و خارج از استان خدمات ارائه می کند.
این مسوول با اشاره به اینکه در مدت یاد شده برای ۹ هزار بیمار زنجانی پرونده تشکیل شده است، اظهار داشت: در کلینیک رادیوتراپی نیز برای ۲۲ هزار مورد مراجعه خدمت ارائه شده است که ۱۰۰ درصد نیازها و داروهای بیماران مبتلا به سرطان داخل استان نیز پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه حوزه پیشگیری مهرانه بعد از چهار سال فعالیت مستمر به علت شرایط کرونائی متوقف مانده است، عنوان کرد: این حوزه پیش از این در سطح وسیع تر خصوصاً تا روستاها انجام می شد که دستاورهای بسیار خوبی را به دنبال داشت.
وثوق برنامه های آینده این انجمن را بهره گیری از ظرفیت ها و مشارکت های مردمی برای پیشبرد برنامه های خود عنوان نمود و اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجمن تا ۶ ماه آینده دستگاه Pet-scan" آزمایش تصویری" دستگاه فوق پیشرفته تشخصی، در این مرکز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: برای خرید این دستگاه و دستگاه جانبی آن ۱۵ میلیارد تومان با ارز دولتی هزینه شده که ۶ میلیارد تومان آن به علت مشکلات مالی بوسیله وام بانکی تامین شده است که با تحقق این مهم به تشخیص دقیق کمک فراوانی می کند.
مدیرعامل انجمن خیریه پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه استان زنجان همین طور از خرید دستگاه سایبرنایف آگاهی داد و تصریح کرد: این دستگاه فوق پیشرفته درمانی است که در مدت حداکثر سه ساله مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
گفتنی مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه برای تامین نیازهای درمانی بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت ۱۸ هزارو ۹۰۰ مترمربع طراحی و راه اندازی شده و از این وسعت، ۱۲ هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی و همین طور یک هزارو ۸۰۰ مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است.
مجموعه انجمن خیریه پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان (مهرانه) از سال ۸۵ تاسیس شده و مرکز رادیوتراپی آن سال ۹۳ شروع به کار کرده است.منبع:

1400/02/19
15:30:03
5.0 / 5
531
تگهای خبر: بیماران , تخصص , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر