معاون بهداشت دیلم:

آمار مبتلا شدن و بسترهای كرونا در دیلم بیشتر از وضعیت قرمز است

آمار مبتلا شدن و بسترهای كرونا در دیلم بیشتر از وضعیت قرمز است

به گزارش سرشیر معاون بهداشت شبکه بهداشت ودرمان دیلم استان بوشهر اظهار داشت: شاخص آمار مبتلا شدن و بستری های کرونایی در این شهرستان بیشتر از وضعیت قرمز است و هم اینک در وضعیتی فراتر از این رنگ قرار داریم.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دیلم روز دوشنبه به نقل از انتقام عزیززاده عنوان کرد: ۳۵ درصد از بیماران کرونایی شناسایی شده در این شهرستان در ارتباط با پنج هفته نخست سال ۱۴۰۰ هستند.
وی بیان نمود: کل بیماران کووید ۱۹ شهرستان دیلم تا هفته اول اردیبهشت سال جاری یکهزار و ۶۰۹ نفر است که از این مجموع یکهزار و ۲۰ نفر در سال ۱۳۹۹ و ۵۸۹ نفر از شروع سال ۱۴۰۰ تا هفته اول اردیبهشت شناسایی شدند.
وی اظهار داشت: میزان مرگ ناشی از شیوع کرونا شهرستان ۳۸ مورد بوده است که ۲۸ نفر آن تا آخر ۱۳۹۹ و ۱۰ نفر دیگر از شروع سال ۱۴۰۰ تا هفته اول اردیبهشت اتفاق افتاده است.
عزیززاده عنوان کرد: از ۳۸ مورد مرگ در دیلم، ۲۹ مورد آن با ۷۶ درصد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و عروقی، فشارخون و دیابت و مابقی سرطان و بیماری های مزمن ریوی و چاقی بوده اند.
وی یادآورشد: از مجموع ۳۸ فوتی شهرستان، ۷۲ درصد مرد و ۲۸ درصد زن هستند.
معاون بهداشت شبکه بهداشت ودرمان دیلم اضافه کرد: تعداد کل نمونه گیری های بیماری کووید ۱۹ از زمان شیوع در این شهرستان چهار هزار و ۸۹۷ مورد بوده که سه زار و ۲۹۸ مورد ازطریق پی سی آر و یکهزار و ۵۹۹ مورد رپید تست بوده است.
وی افزود: از زمان انتشار کرونا ۳۰ مادر آبستن مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان دیلم شناسایی شدند که هفت مورد آن در ارتباط با فروردین ۱۴۰۰ است.
عزیززاده اظهار داشت: با آموزش های لازم و پیگیری مکرر همکاران ماما و مراقبان سلامت، روند درمان مادران آبستن بخوبی انجام شده و همگی در سلامتی کامل هستند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت دیلم بیان نمود: همشهریان برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان تا بهبود وضعیت کنونی، از حضور در تجمع ها خودداری و پروتکلهای بهداشتی همچون ماسک زدن و فاصله اجتماعی را بخوبی رعایت نمایند.
شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر در وضعیت قرمز تیره کرونایی قرار دارد.منبع:

1400/02/07
11:05:22
5.0 / 5
526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر