سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

افزایش 17 درصدی بیماران بستری مبتلا به كرونا در هفته گذشته

افزایش 17 درصدی بیماران بستری مبتلا به كرونا در هفته گذشته

به گزارش سرشیر سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در هفته گذشته شاهد افزایش حدود ۱۷ درصدی در تعداد بیماران بستری به دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا و افزایش ۴۸ درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل تر بودیم.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا از وبدا، سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور و موارد بستری و فوت بیان نمود: بروز موارد مثبت بستری و موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در کشور طی هفته گذشته نسبت به هفته قبل تر دارای روند افزایشی بوده است.
وی افزود: میانگین بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته ۲۸.۲ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمیت گزارش شده و استان های همدان، ایلام، سمنان، لرستان و چهارمحال وبختیاری دارای بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در کشور بوده اند.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری هم حدود ۳۲.۱ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده و استان های مرکزی، همدان، البرز، قزوین و لرستان دارای بالاترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور بوده اند.
لاری اظهار نمود: از طرفی میزان عمل به دستورالعمل های بهداشتی در کشور با وجود افزایش نسبت به هفته قبل تر، همچنان پایین و نگران کننده بوده و حدود ۶۱ درصد گزارش شده است. استان های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد و آذربایجان غربی دارای کمترین میزان عمل به دستورالعمل های بهداشتی هستند.
وی افزود: میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور هم با حد مطلوب فاصله بسیاری دارد و حدود ۶۳ درصد گزارش شده است. استان های زنجان، اردبیل و تهران دارای میزان بالاتر استفاده از ماسک در کشور می باشند.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در هفته گذشته بیشترین میزان اخطار و معرفی به مراجع قضایی در اماکن عمومی به علت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، در ارتباط با سوپرمارکت ها و خواربار فروشی ها بوده و نانوایی ها و رستوران ها به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.
لاری اظهار داشت: بر مبنای آخرین گزارش ها، میانگین رعایت تهویه مناسب هوا در اماکن عمومی کشور در هفته گذشته، با اندکی افزایش نسبت به هفته قبل تر، به ۶۳.۵ درصد رسیده است.
منبع:

1400/02/04
21:02:17
5.0 / 5
442
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماران , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر