رییس سازمان بسیج جامعه پزشكی:

در صحنه كرونا، كادر درمان قهرمانانه ایستاد و دفاع كرد

در صحنه كرونا، كادر درمان قهرمانانه ایستاد و دفاع كرد

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به اقدامات مجلس هفتم برای تصویب تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار داشت: در این صحنه کرونا کادر درمان قهرمانانه ایستادند و نشان دادند اگر سلامت مردم در خطر باشد، مثل یک رزمنده می ایستند و دفاع می کنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر شاهین محمدصادقی_رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، در مراسم یادواره شهدا و ایثارگران حوزه پرستاری ضمن تسلیت وفات حضرت زینب(س)، اظهار داشت: یکی از پدیده های این قرن کرونا است که دیگر یک بیماری نیست. مقاله ای در این زمینه توسط فوکویاما نویسنده کتاب « اختتام تاریخ» انتشار یافته است که می گوید بعد از جنگ جهانی دوم همه کشورها از جنگ لطمه دیدند به جز آمریکا که بعدا بعنوان ابرقدرت خودرا به جهان تحمیل کرد. امروز کرونا نقش جنگ جهانی سوم را ایفا می کند، کشورهایی که درست عمل کنند جایگاه بهتری در جهان خواهند داشت و کشورهایی که درست عمل نکنند تنزل رتبه خواهند داشت. این نویسنده پیش بینی میکند آمریکا به سبب عملکرد نادرست خود با بیماری، افول کند و کشورهای شرقی و چین از خرابه های ناشی از کرونا سر بر خواهند آورد. در کشور ما هم همین است اگر ما با فکر و فداکاری از سلامت مردم صیانت نماییم هم در چشم مردم ارتقا می یابیم و هم از نظر دنیا پیشرفت می نماییم.
وی ادامه داد: یکی از اشکالات جامعه ما تا پیش از این پدیده منحوس، تلاش گروه های مختلف کج فهمان یا نافهمان نسبت به نقش کادر درمان در کشور را شاهد بودیم. در مجلس شورای اسلامی گاهی وقتی بحث می شد در مورد حقوق پرستاران با چالش های جدی مواجه می شدیم. صدا و سیمای ما دیدید فیلم ساخت و شان پرستار ما را تا این اندازه تنزل دادند و کادر درمان را بعنوان یک بی تفاوت نسبت به جان مردم نشان دادند. در این صحنه کرونا کادر درمان قهرمانانه ایستادند و نشان دادند اگر سلامت مردم در خطر باشد، مثل یک رزمنده می ایستند و دفاع می کنند. آنها نفس به نفس مرگ ایستادند. پرستاران نشان دادند فرزندان همین ملت و مردم اند. ما در مجلس هفتم با خون دل برای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری خیلی سعی کردیم.
رئیس بسیج جامعه پزشکی، اشاره کرد: پرستار جایگاه والایی دارد و امروز معلوم شد تا چه حد به آنها نیاز داریم. پرستاران علاوه بر نیاز مادی نیازهای معنوی هم دارند. جامعه پرستاری و پزشکی با شرایط سخت و روزهای سخت مردم کنارشان هستند و مایه افتخار کشور هستند.1399/12/09
14:57:02
0.0 / 5
879
تگهای خبر: پزشك , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر