برگزاری پویش مردمی یك نهال، یك زندگی

برگزاری پویش مردمی یك نهال، یك زندگی

سرشیر: انجمن اهدای عضو ایرانیان با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره اهدا کنندگان عضو و تقدیر از خانواده های آنان پویش مردمی کاشت نهال را برگزار می نماید.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا پویش «یک نهال، یک زندگی» با اطلاع رسانی بوسیله رسانه ملی و رسانه های تصویری مجازی در روز ۱۵ اسفند - همزمان با روز درختکاری - برگزار می شود.

هر هموطن می تواند به یاد این عزیزان جانبخش، نهالی بکارد و ویدئویی کوتاه از این حرکت به همراه بیان احساس خود در قالب جمله ای خطاب به خانواده هایی که با این تصمیم بزرگ، به ۱ تا ۸ بیمار نیازمند، حیاتی باردیگر بخشیدند، برای انجمن ارسال نماید. آثار برگزیده از رسانه ملی و رسانه های مجازی پخش خواهد شد.

سالانه در ایران ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ مورد مرگ مغزی رخ می دهد که مطابق نرخ جهانی نیمی از این موارد (حدود ۳۰۰۰ نفر) قادر به اهدای عضو هستند. با این وجود متاسفانه میزان اهدای عضو سالیانه در کشور تنها یک سوم میزان مورد انتظار است این در حالیست که روزانه بین هفت تا ۱۰ نفر از بیماران نیازمند به پیوند عضو، به سبب نرسیدن بموقع عضو مناسب پیوندی جان خودرا از دست می دهند.

طی تحقیقات به عمل آمده، هم اکنون حدود ۹۰۰۰ خانواده، با گذشت و ایثار وصف ناپذیری رضایت به اهدای اعضای بدن عزیزان خود (افراد مرگ مغزی) داده اند و موجب نجات یافتن حدود ۷۰ هزار نفر از بیماران نیازمند به پیوند اعضا از رنج و درد بیماری شده اند.

بر اساس اعلام انجمن اهدای عضو ایرانیان علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات پویش مردمی "یک نهال-یک زندگی "می توانند به سامانه ملی فرهنگسازی اهدای عضو به آدرس www.ehdacenter.ir مراجعه کنند همین طور هشتگ اصلی این پویش در فضای مجازی #یکنهالیک_زندگی است که همراهان پویش می توانند علاوه بر ارسال ویدیو به شماره اعلامی در سایت، با ذکر این هشتگ و تگ کردن صفحه رسمی انجمن به آدرس ehdacenter.ir@ در فضای مجازی (اینستاگرام) ویدیوهای کاشت نهال خودرا انتشار دهند.

منبع:

1399/12/06
21:48:13
0.0 / 5
630
تگهای خبر: بیماران , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر