معاون فرهنگی وزارت بهداشت:

كرونا فعالیت فرهنگی دانشگاه ها را تعطیل نكرد

كرونا فعالیت فرهنگی دانشگاه ها را تعطیل نكرد

به گزارش سرشیر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: در یک سال قبل با عنایت به شیوع کووید ۱۹ برنامه فرهنگی دانشگاه ها تعطیل نشده، بلکه در بستر فضای مجازی افزایش یافته است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، سیما سادات لاری روز سه شنبه در مراسم رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان اضافه کرد: یک سال از انتشار ویروس کووید ۱۹ می گذرد، ولی با این وجود برنامه فرهنگی دانشگاه ها تعطیل نشده است، بلکه جشنواره هایی اضافه تر از قبل در بستر مجازی برگزار شده است.
وی افزود: در این زمان دانشجویان در فضای مجازی بسیار فعال بودند و مخاطبان برنامه های فرهنگی دانشگاه ها در این یک سال در این فضا چند برابر شده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: در اوایل شیوع کووید ۱۹ دانشجویان پای کار آمدند و به جشنواره پویش زندگی دست یاری گر توست پیوستند. آنها در تولید ماسک و ضدعفونی همکاری بسیار خوبی داشتند، به صورتی که می توانیم آنها را صادر نماییم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه ها حضور دارند، اضافه کرد: دانشجویان در جشنواره های دانشجویی مانند تیتر نشریات، سیمرغ و همینطور جشنواره قرآنی که میزبانی آن با ما است بسیار فعال می باشند.
لاری درباره مراسم اعتکاف دانشجویی اظهار داشت: اعتکاف دانشجویی و برگزاری این جشنواره فرصت بسیار خوبی است و از آن استقبال می نماییم. خوشحالیم می توانیم در آن نقش داشته باشیم چون به شکلی اعتکاف نیاز روحی همه است و همه در آن شرکت می کنند.
مراسم رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از وزارت علوم، دانشگاه آزاد، دانشگاه قم در محل نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه ها برگزار شد.
مطابق احکام سه روز ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ رجب، ایام البیض است و اعتکاف در این روزها انجام می شود. یکی دو سال است که انتشار کرونا انجام این اعمال عبادی را تحت تأثیر قرار داده است.منبع:

1399/12/05
13:54:48
0.0 / 5
569
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر