كرونا جان 80 نفر دیگر را در كشور گرفت

كرونا جان 80 نفر دیگر را در كشور گرفت

به گزارش سرشیر سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تا حالا یک میلیون و 550 هزار و 142 نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 80 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 59 هزار و 264 نفر رسیده است.


به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از مبتلاشدن به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از روز گذشته تا امروز ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۷۸ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۴۲ نفر رسید.
وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.
لاری اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. همین طور سه هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: تا کنون ۱۰ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: متاسفانه شهرستان های خرمشهر و رامهرمز در استان خوزستان هم به وضعیت قرمز بیماری تبدیل شدند و تعداد شهرستان های قرمز هم اکنون به ۱۱ شهرستان رسیده است.
وی افزود: شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و تقارن آن با کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، زنگ خطری جدی در جهت ورود به خیز چهارم بیماری است و مطمئنا در صورت ورود به خیز جدید، شرایط بسیار سختی در هفته های آتی در پیش رو خواهیم داشت.
لاری اظهار نمود: رعایت جدی تر پروتکل های بهداشتی مهم ترین اقدام در جهت مقابله با ویروس جهش یافته است و امیدواریم با تقویت عزم و اراده شما عزیزان در عمل به سفارش های بهداشتی، مانع از تکرار تجربه های تلخ گذشته و ورود به خیز جدید بیماری شویم.منبع:

1399/11/30
21:19:35
0.0 / 5
849
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر