مطالعه در فضای باز به بینایی كمك می نماید

مطالعه در فضای باز به بینایی كمك می نماید

به گزارش سرشیر نتایج یک مطالعه نشان داده است که مطالعه در فضای باز برای چشم بهتر است؛ چونکه سطح کنتراست بهبود می یابد و به انسان این امکان را می دهد که حروف را در یک صفحه با وضوح بیشتری ببینید.


به گزارش روزنامه دیلی میل، این مطالعه جدید که به رهبری یک محقق ایرانی در کالج بینایی سنجی دانشگاه نیویورک صورت گرفته، نشان داده است که خواندن صفحات چاپ شده در فضای باز برای چشم بهتر از مطالعه کتاب در فضای داخلی خانه است.
محققان می گویند: نورپردازی در فضای باز سطح کنتراست را بهبود می بخشد و دیدن حروف موجود در صفحه را برای چشم آسان می کند. آنها امیدوارند که این یافته ها مردم را ترغیب کند تا در صورت امکان پا به بیرون بگذارند و در فضای باز مطالعه کنند.
دکتر حامد رحیمی-نصرآبادی این تحقیق را برای درک مزایای مطالعه در شرایط مختلف نوری انجام داد.
وی که رهبری این مطالعه را بر عهده داشته است، اظهار داشت: مقدار نور به صورت مداوم در محیط بصری ما تغییر می کند. این مطالعه نشان داده است که روشنایی تصویر، حساسیت نسبت به نور و کنتراست تاریک را تغییر می دهد تا اطلاعات را به صورت موثرتری از صحنه های طبیعی استخراج کند.
رحیمی اضافه کرد: یافته های این تحقیق از نظر علمی ثابت می کند که کنتراست بینایی در خارج از منزل افزایش می یابد و بنابراین، خواندن در زیر نور روشن طبیعی سبب تحریک مغز بصری انسان شده و به فرد این امکان را می دهد که حروف را بهتر ببیند و به بینایی خود کمک نماید.


1399/11/16
18:24:44
0.0 / 5
999
تگهای خبر: بهبود , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر