ممنوعیت ورود غیربومی ها درخواست مردم مازندران از ستاد ملی كرونا

ممنوعیت ورود غیربومی ها درخواست مردم مازندران از ستاد ملی كرونا

مردم استان مازندران که با گذشت یک ماه همچنان موج سوم کرونا را با وضعیت نارنجی و زرد کرونائی پشت سر می گذارند، خواهان تصویب ممنوع شدن ورود خودرو های غیربومی به این استان از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلات سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، در صورت تایید پیشنهاد ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندران، ورود خودرو ها با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی و زرد این خطه شمال کشور ممنوع و جمعیت بومی دارای پلاک غیربومی نیز فقط می توانند با در دست داشتن کارت ملی استانی مجوز ورود و همین طور تردد در استان مازندران را دریافت نمودند.
استاندار و رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا مازندران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: باتوجه به تعطیلی سه روزه منتهی به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، احتمال افزایش تردد مسافران غیربومی در سطح شهرهای استان مازندران وجود دارد.
احمد حسین زادگان اضافه کرد: در وضعیت فعلی این خطه شمال کشور روند آرام موج سوم ویروس کرونا را با محدودیت های مرتبط در داخل استان سپری می کند و از ۲۲ شهرستان ما ۱۵ شهرستان در رنگ بندی نارنجی و هفت شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.
وی وضعیت استان مازندران را از لحاظ آمار کرونائی شکننده توصیف کرد و اظهار داشت: هرگونه عادیانگاری ناشی از مسافرت ها می تواند استان ما را بار دیگر به وضعیت قرمز سوق دهد.
رییس ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با بررسی شرایط شکننده کرونائی این استان، ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد خودرا در خصوص تصویب ممنوعیت ورود خودرو های غیربومی به وزارت کشور و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ارائه کرد که در صورت تصویب فقط جمعیت بومی با داشتن کارت ملی استانی مجوز ورود می گیرند و مسافران غیربومی در صورت سفر به این استان نیز جریمه و به محل سکونتشان بازگشت داده خواهند شد.
حسین زادگان اضافه کرد: قرارگیری طولانی مدت این استان در وضعیت قرمز و نارنجی و اجرای محدودیت های مرتبط تاب آوری مردم به خصوص مشاغل سطح دو و سه را کاهش داده و عدم اجرای محدودیت ها آن هم در صورتیکه ما در وضعیت شکننده نارنجی و زرد قرار داریم، می تواند مشکلات ما را دوچندان کند.
وی ضمن قدردانی از مسافران به سبب همکاری و همراهی با مردم این استان ابراز امیدواری کرد تا با از بین رفتن ویروس کرونا در مازندران شرایطی فراهم گردد تا مردم این خطه شمال کشور بتوانند همانند قبل از شیوع ویروس کرونا میزبان جمعیت چند میلیونی مسافران و گردشگران از سراسر کشورمان باشند.
براساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت و درمان که بوسیله اپلیکیشن ماسک در تاریخ نهم بهمن ماه سال جاری انجام شد، الان از ۲۲ شهرستان این خطه شمال کشور ۱۵ شهرستان در وضعیت رنگ بندی الگوی رنگ بندی کرونائی نارنجی و هفت شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.
طبق آخرین آماری که ۲۴ ساعت گذشته از طرف دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل انجام شد، الان بیش از یک هزار و ۲۳۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ۲۴۶ بیمار با وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
1399/11/14
12:31:24
0.0 / 5
938
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر