عادی انگاری و حضور گردشگران عامل قرمز كرونائی در سوادكوه

عادی انگاری و حضور گردشگران عامل قرمز كرونائی در سوادكوه

به گزارش سرشیر سرپرست فرماندار سوادکوه درباب وضعیت قرمز کرونائی در سطح این شهرستان اظهار داشت: عامل اصلی وضعیت قرمز کرونائی در سوادکوه حضور گردشگران و مجوز تردد استان های دیگر برای ورود مسافران به این شهرستان است.


عین الله طالبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دورهمی های خانوادگی دیگر عامل وضعیت قرمز کرونائی در سطح این شهرستان است، اظهار داشت که عادی انگاری و استفاده نشدن از ماسک توسط شهروندان هم دیگر عامل وضعیت قرمز کرونائی در این شهرستان است.
وی برگزاری مجالس ترحیم و تردد و برگزاری دورهمی در در روستاها را از دیگر عوامل قرمز شدن وضعیت کرونائی شهرستان سوادکوه دانست و اظهار داشت: از این پس ورودی روستاها برای حضور مسافران و خودرو با پلاک غیربومی بسته است.
فرماندار سوادکوه اشاره کرد: ورودی روستاها توسط نیروهای شوراهای روستا، دهیاری ها و پایگاه مقاومت بسیج کنترل می شود تا از حضور افراد غیربومی جلوگیری شود.
طالبی از مردم خواست تا نسبت به برگزاری دورهمی های خانوادگی خودداری کند و اظهار داشت: از مردم می خواهیم تا پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا هر چه زودتر بتوانیم از این وضعیت خارج شویم.
وی به خسارت های جدی عادی انگاری و دورهمی مردم بر دوش اصناف اشاره نمود و گفت: متاسفانه در این وضعیت قرمز کرونائی بازار و اصناف سطح یک تنها حق فعالیت داشته و باقی مشاغل سطوح دیگر باید فعلاً تعطیل باشند.
پلمب ۹ واحد صنفی
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سوادکوه نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینکه روزانه چهار تیم مشترک از اصناف، صنعت، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی از اصناف و بازار بازدید به عمل می آورند، اضافه کرد: در بازدید های به عمل آمده در دو روز گذشته ۹ واحد صنفی به سبب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شدند.
سعدی عبدالهی در آخر با بیان اینکه روز گذشته ۲۷ تذکر به بازاریان ارایه داده ایم، اظهار داشت که از اصناف و بازاریان تقاضا داریم در این شرایط کرونائی با ستاد ملی مقابله با کرونا همکاریهای لازم را به عمل آورند.
براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت و وضعیت رنگ بندی شهرستان ها، الان در استان مازندران نکاء، ساری، قائمشهر، سوادکوه، بابل، فریدونکنار، آمل، تنکابن و رامسر در وضعیت قرمز کرونائی قرار گرفتند و مابقی شهرستان ها در وضعیت نارنجی قرار دارند.منبع:

1399/10/27
12:53:44
0.0 / 5
640
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر