تست كرونای 1994 نفر دیگر م

تست كرونای 1994 نفر دیگر م

به گزارش سرشیر سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز (13 شهریور) و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، 1994 بیمار جدید مبتلا به كووید19 در كشور شناسایی شد كه 1063 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران كووید19 در كشور به 380 هزار و 746 نفر رسید.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری اضافه کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسید.
به گفته وی خوشبختانه تا کنون ۳۲۸ هزار و ۵۹۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند اما ۳۷۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
معاون وزیر بهداشت اشاره کرد: تا کنون سه میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۸۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
لاری تصریح کرد: برمبنای آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی اضافه کرد: همین طور استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.
لاری افزود: استعمال دخانیات سالانه سبب مرگ بیش از ۸ میلیون نفر در جهان می شود که از این تعداد ۷ میلیون به سبب مصرف مستقیم دخانیات و ۱.۲ میلیون نفر به سبب قرار گرفتن در معرض دود مصرف کننده هر گونه محصولات دخانی جان خودرا از دست می دهند.
وی افزود: استعمال هرنوع محصول دخانی می تواند لطمه جدی به اعضا و فرایندهای بدن همچون سیستم دفاعی و تنفسی وارد کند. اطلاعات به دست آمده از تجربیات جهانی و سازمان جهانی بهداشت نشان میدهد که افرادی که بیماری زمینه ای همچون مشکلات قلبی عروقی و تنفسی ناشی از مصرف دخانیات دارند در صورت مبتلاشدن به ویروس کرونا عوارض شدیدتری را تجربه می کنند و میزان مرگ و میر در این گروه بیشتر از سایر افراد است.
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه اشاره کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا شایعاتی حاکی از تاثیر مصرف دخانیات بر کنترل و پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری در جهان رواج پیدا کرد و متاسفانه بعضی افراد آنرا باور و شرایط را برای سلامت خود دشوار کردند.
لاری با اشاره به اینکه استعمال دخانیات همچون قلیان و سیگار هیچ تاثیر در کنترل و پیش گیری از مبتلاشدن با کووید ۱۹ ندارد، اشاره کرد: مصرف مواد دخانی وضعیت بیماری را تا حد زیادی حاد می کند.
سخنگوی وزارت بهداشت در آخر اظهار داشت: درخواست ما از هم وطنان این است که باتوجه به نقش قلیان در تسریع و تشدید چرخه انتقال بیماری از استفاده آن در این ایام خودداری و برای حفظ سلامت خود و خانواده نسبت به ترک آن اقدام نمایند.
منبع:

1399/06/14
11:01:41
5.0 / 5
1626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر