سهمیه جدید استخدام نیرو در وزارت بهداشت بزودی ابلاغ می شود

سهمیه جدید استخدام نیرو در وزارت بهداشت بزودی ابلاغ می شود

به گزارش سرشیر معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: در ابتدای انقلاب اسلامی ۱۱۰ بیمارستان در بخش دولتی در كشور وجود داشت كه امروز به ۶۲۰ بیمارستان افزایش یافته و امیدواریم كه تا آخر دولت به ۷۳۹ بیمارستان برسد و تعداد تخت های بیمارستانی از ۵۷ هزار تخت در ابتدای انقلاب به ۱۴۰ هزار تخت رسیده است.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا دکتر سید کامل تقوی نژاد در نشست ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویر احمد که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت در سالن دولت استانداری این استان برگزار شد، اظهارکرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز دولت یازدهم فعالیتهای قابل توجهی در حوزه توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی انجام شده و هم اکنون ۷ پروژه بیمارستانی در این استان در حال اجرا می باشد که شامل ۲۹۳ تخت بیمارستانی و بیشتر از ۳۰ هزار متر مربع فضای درمانی است.

وی اضافه کرد: تا کنون برای راه اندازی ۷ پروژه بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد، بیشتر از ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و با تزریق منابع مالی، دو پروژه بیمارستانی تا آخر سال جاری و پنج پروژه دیگر از سال آینده به بعد افتتاح می گردد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امروز کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید مفتح یاسوج به بهره برداری رسید و تا آخر سال جاری دو کلینیک ویژه در شهرستان های دهدشت و گچساران افتتاح می شود.

تقوی نژاد افزود: در تفاهمنامه ای که بین وزارت بهداشت و استانداری کهگیلویه و بویراحمد امضا شده، ۱۲۹ پروژه بهداشتی در سطح این استان ایجاد می شود که تا کنون ۳۴ پروژه آخر یافته و سایر پروژه ها در حال اجرا می باشد. سهم وزارت بهداشت در این تفاهمنامه ۱۵ میلیارد تومان است که تا کنون ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است و امیدواریم که با پرداخت سهم استانی، این پروژه ها به سرعت افتتاح شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: دولت تابحال کمک های خوبی به وزارت بهداشت کرده است. از سال قبل مجوز استخدام ۲۲ هزار و ۲۸۰ نفر را گرفتیم که ۱۰ هزار از آنها در آبان ماه سال گذشته آزمون استخدامی دادند و نتیجه آن در اسفند ماه مشخص و به دانشگاه ها اعلام گردید که این نیروها بدون تشریفات اداری به کار گرفته شوند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اضافه کرد: در خرداد ماه ۹۲۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان، به کار گرفته شدند و سهمیه دیگری به تازگی گرفته شده است و از محل مجوزهای قبلی آبان ماه و یک سهمیه دیگر استخدام نیروهای جدید در آینده نزدیک، ابلاغ می شود.

تقوی نژاد در ادامه اظهار داشت: یکی از کارهای مهم برای ما، پرداخت مطالبات دانشگاه ها بوده است. در کهگیلویه و بویراحمد تا یکسال پیش، معوقه کارانه کادر درمان حدود ۲۴ ماه بود اما الان به حدود ۱۰ ماه کاهش یافته و در کشور هم معوقه کارانه از ۲۲ تا ۲۴ ماه به ۸ تا ۱۰ ماه رسیده است و رئیس جمهوری در این حوزه دستورات خوبی داده و رفع مشکلات همکاران ما در اولویت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین مدال بر سینه مجاهدان حوزه سلامت، تقدیر چندین باره رهبر معظم انقلاب اسلامی از آنها است و ایشان در هر مناسبت و هر دیدار، از مدافعان سلامت قدردانی می کنند که این توفیق بزرگی برای نیروهای بهداشتی و درمانی است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهارکرد: سال جاری محرم از حساسیت خاصی به علت اهمیت سلامت مردم برخوردار می باشد. همه افرادی که هر سال به دنبال افزایش شور حسینی بودند سال جاری با رعایت اصول و شیوه نامه ها به حفظ سلامت مردم کمک خواهند کرد.

تقوی نژاد تصریح کرد: از بیانات راهگشای مقام معظم رهبری در مورد رعایت پروتکل ها در ماه محرم سپاسگزاریم. ایشان اعلام نمودند که خودم را مقید به رعایت پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت می دانم و بزرگان و علما هم اعلام نمودند که پیرو نظر مقام معظم رهبری هستند.

وی خاطرنشان کرد: سال جاری باید شور و شعور حسینی باهم درآمیخته شوند گاه باید نشان دهیم که هیچ گونه تضادی بین شعائر دینی و مذهبی و علم وجود ندارد و با هم در یک راستا قرار دارند. در استان کهگیلویه و بویراحمد از هم استانی ها دعوت می کنم تا ضمن اینکه حماسه حسینی را سرمشق قرار می دهیم، خودمان را ملزم به رعایت حداکثری سفارش های بهداشتی می دانیم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: امروز هفتاد و چهارمین جلسه ستاد استانی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در طول شش ماه گذشته برگزار می گردد که این نشان از تلاش و پیگیری اجرای مصوبات این ستاد است. بگونه ای که طبق گزارش ها، از ۷۸۰ مصوبه ستاد استانی فقط ۶ مصوبه اجرایی نشده است.

به گزارش وبدا تقوی نژاد خاطرنشان کرد: باید با عنایت به کمبود زیرساخت ها در حوزه آزمایش های تشخیصی در استان کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه اقدامات جدی و موثری انجام دهیم و در سریع ترین زمان ممکن، امکانات مورد احتیاج به این استان ارسال می شود. یکی از هدف های ما از سفرهای استانی، تقدیر و تشکر از مجاهدان عرصه سلامت است که جانشان را برای حفظ سلامت مردم به خطر انداختند البته نباید فراموش نماییم که زیرساخت های کشور در حوزه سلامت نسبت به کشورهای دیگر، قوی نیست اما با تاکید بر دانش و تلاش همکاران مان توانستیم کرونا را مدیریت نماییم.

منبع:

1399/05/30
11:13:53
5.0 / 5
1583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر