واكنش سازمان جهانی بهداشت به واكسن كرونای روسی

واكنش سازمان جهانی بهداشت به واكسن كرونای روسی

سرشیر: مقامات سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام نموده اند كه این سازمان مشتاقانه منتظر است تا جزئیات آزمایشات واكسن تازه ثبت شده روسیه مقابل كووید-19 موسوم به Sputnik V را بررسی نموده و به همین دلیل با مقامات روسی ارتباط برقرار می كند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، روز گذشته (سه شنبه) وزارت بهداشت روسیه ساخت نخستین واکسن کروناویروس جدید را در جهان به ثبت رساند. این تحقیق بطور مشترک توسط موسسه تحقیقات گامالیه و وزارت دفاع روسیه صورت گرفته است.
سازمان جهانی بهداشت اطلاع دارد که واکسن کووید-۱۹ در ثبت ملی داروهای فدراسیون روسیه به ثبت رسیده است. این سازمان حالا با دانشمندان و مقامات روسی در تماس است و مشتاقانه منتظر است تا جزئیات آزمایشات را بررسی کند.
این سازمان پیش رو و بین المللیِ بهداشتی از همه پیشرفت های صورت گرفته در زمینه تحقیقات واکسن کووید-۱۹ استقبال کرده و اشاره کرد: تسریع در توسعه باید مطابق با فرآیندهای به وجود آمده برای اطمینان از ایمنی صورت گیرد.
بگفته مقامات سازمان جهانی بهداشت، این سازمان از همه پیشرفت های تحقیق و توسعه واکسن کووید-۱۹ استقبال می کند.
سازمان جهانی بهداشت در سطح جهانی از ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی درگیر راهنمایی و تسریع کوشش های تحقیق و توسعه دراین زمینه بوده است.
تحقیقات تسریعی در مورد واکسن باید بعد از انجام مراحل به وجود آمده بوسیله هر مرحله از توسعه صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که هرگونه واکسن که در نهایت به مرحله تولید می رسد، ایمن و مؤثر است. هر نوع واکسن ایمنی و مؤثر برای بیماریِ همه گیر، یک کالای عمومی جهانی خواهد بود و سازمان جهانی بهداشت دسترسی سریع، عادلانه و منصفانه از هرگونه واکسن در سراسر جهان را ترتیب می دهد.
بنابر گزارش اسپوتنیک، هفته گذشته سازمان جهانی بهداشت به اسپوتنیک اظهار داشت که واکسن ضد کرونا باید بوسیله مرحله پیش پردازش صورت گیرد که شامل "بررسی دقیق و ارزیابی کلیه داده های ایمنی و کارآیی لازم بوسیله آزمایشات بالینی" است.
منبع:

1399/05/22
12:24:27
5.0 / 5
2040
تگهای خبر: ارزیابی , بهداشت , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر