۲۰۹ فوتی جدید كرونا در كشور

۲۰۹ فوتی جدید كرونا در كشور

به گزارش سرشیر سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از كروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته در كشور را شرح داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۲۹ تیر ۱۳۹۹ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۲۴ نفر از آنها بستری شدند.
وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۳ هزار و۶۵۶ نفر رسید.
لاری اضافه کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۳۷ هزار و ۷۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
لاری اضافه کرد: ۳۵۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
لاری ضمن تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، اضافه کرد: تا کنون دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی همینطور درباره استانهای دارای شرایط قرمز کرونا اظهار داشت: همانند روزهای گذشته استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.
لاری درباره لزوم استفاده از ماسک اظهار داشت: پس از پویش همگانی ماسک، شاهد افزایش استفاده از ماسک در میان شهروندان در تهران هستیم به صورتی که میزان استفاده از ماسک در تهران به ۶۰ درصد در عموم مردم رسیده امابرای کنترل بیماری انتظار آن است که استفاده از ماسک به حدود ۱۰۰ درصد نزدیک شود.
وی اظهار داشت: همه ما باید خویش را ناقل فرض نماییم و با استفاده از ماسک، هنگام سرفه، عطسه و صحبت کردن ریز قطره ها به فرد مقابل منتقل نشود. در عین حال ماسک باید کاملا روی دهان و بینی را بپوشاند و همه سنین و حتی کودکان هنگام خروج از منزل باید از ماسک استفاده کنند.
منبع:

1399/04/29
17:08:19
5.0 / 5
2005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر