توضیحات زالی درباره تاثیر یك داروی ام اس در كاهش مرگ كرونایی ها

توضیحات زالی درباره تاثیر یك داروی ام اس در كاهش مرگ كرونایی ها

سرشیر: فرمانده ستاد مقابله با بیماری كرونا در تهران درباره ساز و كار داروی ˮرسیژنˮ و بررسی نقش آن در كاهش مرگ و میر مبتلایان به كرونا توضیحاتی ارائه داد.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در نشست تخصصی بررسی نقش داروی رسیژن (اینترفرون بتا- یک آ، داروی بیماری ام اس) در کاهش مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، با اشاره به کوشش های صورت گرفته در مرکز مسیح دانشوری، اظهار داشت: لازم می دانم تا بطور خاص از مدیریت و کوشش های مجدانه رئیس مرکز و همین طور تمامی کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستادگی کرده اند و اتفاقات بسیار مهم و مناسبی را در این بیمارستان رقم زده اند، تشکر کنم.

وی افزود: هدف این بود که در کنار خدمت رسانی به بیماران کرونایی، موضوع پژوهش دراین زمینه نیز مورد غفلت واقع نشود. استفاده خردمندانه و دقیق از داروها، تجویزهای درست، پژوهش های انجام شده، به کارگیری همه امکانات و ظرفیت ها برای مقابله همه جانبه با بیماری و ارائه خدمات به بیماران در این مرکز قابل تقدیر است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا اظهار نمود: در زمینه بیماری کرونا دست بشر در اندوخته جهانی، تهی است و یک عطش جهانی برای یافته های نوظهور علمی وجود دارد. خیلی از همکاران عزیز در خط مقدم ایثارگرانه خدمت کردند و خود نیز به کرونا مبتلا شدند.

زالی با اعلان اینکه تابحال تلاش وافر بشری برای رسیدن به نسخه موثر درمانی در حال گسترش است، اضافه کرد: این جلسه نیز حاکی از همین تلاش جهانی است. البته بحث درمان دارویی تنها بخش اندکی از راهبرد درمانی بیماران را تشکیل می دهد و داشتن یک نگاه جامع و مراقبت های مستمر مبتنی بر ممارست های دانشی و حرفه ای نقش مهمی دارد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، اظهار نمود: بطور کلی طرح ریزی یک الگوی جامع درمانی برای هدایت و حمایت این بیماران خیلی مشکل است. خیلی از اقداماتی که در بیمارستان مسیح دانشوری صورت گرفت با گذر زمان در چارچوب یک پروتکل ملی تعریف شد.

زالی توضیحاتی درباب ساز و کار داروی رسیژن ارائه داد و اظهار داشت: اینترفرون ها پروتئین هایی هستند که درون بدن ما تولید می شوند و در مقابله با ویروس ها نقش بسیار پررنگی دارند. این ماده در درون بدن انسان به لطف الهی ودیعه گذاشته شده است. پژوهشگران در این مرکز همین منابع درون زای اینترفرون را مورد استفاده قرار دادند و نوع بتا – یک آ را به کار گرفتند.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی اشاره کرد: ایران سومین کشور در جهان است که تکنیک ساخت این دارو را در اختیار دارد؛ چونکه این دارو نوترکیب است و پروسه ساخت پیچیده ای دارد.

منبع:

1399/03/23
15:10:38
5.0 / 5
2433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر