سیگاری ها میزبان خوبی برای كرونا هستند

سیگاری ها میزبان خوبی برای كرونا هستند

به گزارش سرشیر البرز رئیس دانشگاه علوم پزشكی البرز اظهار داشت: دخانیات بخصوص سیگار از فرق سر تا نوك پای استعمال كننده را درگیر می كند و هر چقدر كه سن مصرف كننده كمتر باشد صدمه های جدی تری متوجه او خواهد بود.حسین کریم در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه هفته بدون دخانیات تلنگری برای توجه بیشتر به صدمه های ناشی از استعمال سیگار، قلیان و... است، اظهار نمود: دخانیات بخصوص سیگار از فرق سر تا نوک پای استعمال کننده را درگیر می کند و هر چقدر که سن مصرف کننده کمتر باشد صدمه های جدی تری متوجه او خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مصرف دخانیات در طولانی مدت عوارض زیادی به همراه دارد، اظهار نمود: علاوه براینکه سیگار به صورت مستقیم عامل ابتلای افراد به بعضی از بیماری ها است، به صورت غیر مستقیم هم می تواند بر روی شدت برخی بیماری ها مثل دیابت، فشار خون، سرطان و... اثرگذار باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه افراد سیگاری بیشتر در معرض مبتلا شدن به کرونا هستند، اظهار داشت: با عنایت به این که مصرف سیگار به صورت مستقیم ریه افراد را درگیر می کند و ویروس کرونا هم سیستم تنفسی و ریه را با مشکل مواجه می کند، می توان گفت کسانی که به مصرف دخانیات عادت کرده اند بیشتر در معرض مبتلا شدن به این ویروس قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز توضیح داد: بدون شک ریه افراد سیگاری میزبان بهتری برای ویروس کرونا است بنابراین سفارش می شود برای پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری هم که شده افراد نسبت به کاهش تعداد مصرف سیگار خود اقدام نمایند.

کریم با اشاره به اینکه برای داشتن جامعه ای سالم باید صدمه های مصرف سیگار به خوبی بیان شود، افزود: خیلی از کسانی که گرفتار سکته های قلبی و مغزی می شوند عادت به مصرف دخانیات داشته اند بنابراین باید ا ز طریق رسانه ها بیشتر از پیش در مورد عوارض دخانیات اطلاع رسانی کرد.
1399/03/11
13:42:46
5.0 / 5
2932
تگهای خبر: پزشك , سالم , فشار خون , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر