ارسال محموله كیت تشخیص كووید-19 ایرانی به آلمان

ارسال محموله كیت تشخیص كووید-19 ایرانی به آلمان

به گزارش سرشیر محموله كیت تشخیص كووید-۱۹ یكی از شركت های دانش بنیان كشور امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به مقصد آلمان صادر شد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا بهروز حاجیان تهرانی، مجری طرح و مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بامداد امروز ۱۶ اردیبهشت ماه یک محموله کیت تشخیص کووید ۱۹ شامل ۴۰ هزار تست ساخته این شرکت دانش بنیان از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به مقصد کشور آلمان ارسال شد.

وی با اشاره به سابقه فعالیت این شرکت در زمینه تولید انواع کیت های تشخیص مارکرهای سرطانی، بیماری های عفونی، هورمونی و بیشتر از پنج نوع کیت بیوشیمی، اظهار نمود: تابحال این محصولات به کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، بلژیک، برزیل، کره جنوبی و ترکیه صادر گردیده است.
حاجیان با اشاره به اینکه کیت های تولید شده این شرکت از نظر دقت، عملکرد و زمان تشخیص تمام استانداردهای روز را دارد، تصریح کرد: عملکرد این کیت های تشخیص کووید-۱۹مشابه نمونه های خارجی است و می تواند بیماری کووید-۱۹ را در بیماران مشکوک تشخیص دهد.
این محقق با تاکید بر اینکه کیت های تشخیصی ساخته شده در این شرکت توانسته فرایند های پیچیده ای را برای دریافت مجوز در داخل کشور دریافت کند، از دریافت استاندارد CE اروپا برای این کیت ها اطلاع داد و خاطرنشان کرد: تعداد سازندگان کیت تشخیص کووید-۱۹ حال حاضر دنیا حدود ۱۵۰ شرکت و مرکز تحقیقاتی است و بیشتر این شرکت ها در چین و آمریکا مستقر هستند و هنوز خیلی از کشورهای توسعه یافته اروپایی نتوانسته اند این کیت تشخیصی را بسازند.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به ارسال محموله ای از کیت های تشخیص کووید-۱۹ به مقصد آلمان، افزود: محموله ای که امروز به آلمان صادر شد، شامل ۴۰ هزار تست تشخیص است. ترکیه، اکوادور، برزیل و اسپانیا همچون کشورهایی هستند که برای خرید کیت های ایران ساخت تشخیص بیماری ناشی از کرونا درخواست داده اند.1399/02/16
23:34:15
5.0 / 5
3129
تگهای خبر: بیماران , تولید , محصول , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر