دستورالعمل چگونگی بازگشایی دانشكده های دندانپزشكی تدوین شد

دستورالعمل چگونگی بازگشایی دانشكده های دندانپزشكی تدوین شد

سرشیر: دبیر شورای آموزش دندانپزشكی و تخصصی وزارت بهداشت از تدوین دستورالعمل چگونگی بازگشایی دانشكده های دندانپزشكی آگاهی داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر بهزاد هوشمند ضمن بیان این مطلب با اشاره به جلسه کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا بر پیاده سازی و اجرای دستورالعمل ابلاغی معاونت درمان وزارت بهداشت درباب اعمال دندانپزشکی ضروری و اورژانس در شرایط اپیدمی کرونا اصرار کرد.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در رابطه با دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور اظهار داشت: دستورالعملی جهت بازگشایی تدوین شده و به محض دستور رسمی آغاز به کار از طرف ستاد ملی کرونا ابلاغ و عملیاتی خواهد شد و در این راستا با توافق به عمل آمده مقرر شد اقلام حفاظت شخصی مورد نیاز بوسیله اداره کل تجهیزات و دانشگاه ها در اختیار دانشکده ها قرار گیرد.
دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا اظهار نمود: بنا به پیشنهاد کمیته مشورتی ستاد کرونا، دندانپزشکی جزو حرفه های پرخطر در اپیدمی کرونا طبقه بندی شده و بر این اساس وزارت بهداشت مراتب را به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و از آنجا به بانک مرکزی وزارت اقتصاد دارایی منعکس کرده است و امیدواریم تسهیلات لازم برای مطب های دندانپزشکی در این خصوص اختصاص پیدا کند.
وی ادامه داد: باتوجه به مفاد دستورالعمل ابلاغی در صورتیکه مراکز دندانپزشکی شامل خصوصی و دولتی مفاد دستورالعمل اجرایی ابلاغی از جانب معاونت وزارت بهداشت که برمبنای نظر کمیته مشورتی تهیه شده است را اجرا کنند، انجام کارهای اورژانس و ضروری در کلیه مراکز دندانپزشکی امکان پذیر است و در مناطقی که توسط مقامات ذی ربط منطقه سفید اعلام خواهد شد، انجام اعمال الکتیو با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل امکان پذیر خواهد بود.
دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا تصریح کرد: تصمیم ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir برمبنای تصمیم ستاد کرونا بمنظور ارتباط مستمر با تمامی دندانپزشکان جهت اطلاع رسانی و ابلاغ دستورالعمل و همین طور سایر موارد در رابطه با مدیریت اپیدمی کرونا عملیاتی خواهد شد و تمامی دندانپزشکانی که تمایل به فعالیت دارند، می بایستی در آن خوداظهاری کنند.
به گزارش معاونت آموزشی وزارت بهداشت، هوشمند اشاره کرد: در توافق بعمل آمده با اداره کل تجهیزات پزشکی مقرر شد با همکاری جامعه دندانپزشکی، تجهیزات و ملزومات مورد نیاز برمبنای برآورد به عمل آمده به صورت غیرحضوری در اختیار دندانپزشکان سراسر کشور قرار گیرد.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با تشکر از جامعه دندانپزشکی که در اپیدمی کرونا در مراکز درمانی به ارائه خدمت می پردازند، اضافه کرد: بمنظور آموزش همگانی جهت مراجعین به مراکز درمانی دندانپزشکی، پمفلت ها و پوسترهای آموزشی تهیه شده و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/02/14
21:00:26
5.0 / 5
2809
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر