همزمان با آغاز تردد بین استان ها

الگوی سفر پیشنهاد شد

الگوی سفر پیشنهاد شد

به گزارش سرشیر كمیته «گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا» به دنبال آغاز ترددهای بین استانی از شروع اردیبهشت ماه،  اعلام كرد: الگوی «سفر منفرد و هوشمند» بر مبنای رعایت كامل پروتكل الزامات بهداشتی و حفظ سلامت هموطنان، به ستاد ملی مدیریت كرونا پیشنهاد شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سومین جلسه «كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا» به ریاست «ولی تیموری» ـ معاون گردشگری و «دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا» ـ با حضور تمام نمایندگان دستگاه های عضو در محل معاونت گردشگری تشكیل شد. در این جلسه اعضا ضمن تشریح گزارشی از اقدامات انجام شده، به بررسی آخرین وضعیت كسب وكارهای در رابطه با ماموریت كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی پرداخته و پیشنهاداتی را برای طرح در جلسه ستاد ملی مدیریت كرونا آماده و ارائه كردند.
بر این اساس، معاون گردشگری با اشاره به تصمیم ستاد ملی كرونا در خصوص آغاز تردد بین استانها از شروع اردیبهشت ماه و لزوم توجه هوشمندانه به ابعاد اقتصادی این بیماری به موازات رعایت كامل الزامات بهداشتی، اظهار نمود: تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و كاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراكز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده، به طور قطع به روند مدیریت بیماری كرونا در كشور كمك خواهدنمود.
تیموری با بیان این كه «سفر انفرادی و هوشمند» باتوجه به شرایط جامعه، الگوی مناسبی برای پاسخگویی به این نیاز مردم است، اضافه كرد: به هر حال فردی كه برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است، باید خدمات استاندارد و تحت نظارتی را دریافت كند.
او تصریح كرد: مغفول ماندن آثار و تبعات اقتصادی كرونا در شرایط خاص كشور، صدمات و لطمات بمراتب بیشتری از تبعات بهداشتی می تواند به دنبال داشته باشد.

مراكز اقامتی از لیست مشاغل پرخطر خارج شود
دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ادامه با ارائه گزارشی از آخرین پیگیری های به عمل آمده در كمیته بررسی آثار اقتصادی بیماری كرونا برای پشتیبانی از كسب وكارهای موضوع ماموریت كمیته، از نهایی شدن دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانكی و ابلاغ قریب الوقوع آن به دستگاه ها، ابلاغ پروتكل های بهداشتی مربوط به ارائه خدمات گردشگری منفرد و هوشمندانه به فعالان گردشگری، فراهم شدن بازدیدهای مجازی از بیش از شش هزار جاذبه مهم گردشگری، متوقف نشدن كارهای اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزش گردشگری، تشدید نظارت های تخصصی بر مراكز گردشگری همزمان با تصمیم ستاد ملی مدیریت كرونا برای آغاز تردد بین استانها آگاهی داد.
تیموری همین طور اظهار داشت: وزارت گردشگری از مراجع ذی ربط خواسته لیست مراكز كسب وكار پر خطر را بازنگری و تجدیدنظر كنند و مراكز اقامتی دارای مجوز از این وزارتخانه از آن لیست بیرون رود.
در این جلسه لیست ده گانه ای از پیشنهادات كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی تهیه و برای تایید و ارسال به ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا در اختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان رئیس كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا قرار گرفت.
در جلسه كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، مسؤولان مرتبط بعنوان نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و پلیس اماكن عمومی ناجا، مركز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری و معاونت های تخصصی تابعه وزارت گردشگری حضور داشتند.1399/01/31
22:07:40
5.0 / 5
2707
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر