جزئیات تحویل تجهیزات مقابله با كرونا به وزارت بهداشت

جزئیات تحویل تجهیزات مقابله با كرونا به وزارت بهداشت

سرشیر: طبق اعلام عضو هیات مدیره سازمان اموال تملیكی هم اكنون هرگونه كالای كشف شده در رابطه با كرونا بدون تشریفات اداری تحویل وزارت بهداشت می شود؛ بطوریكه تابحال طی دو مرحله انواع ماسك، دستكش و سایر تجهیزات پزشكی و بهداشتی به صورت قطعی به معاونت سازمان غذا و داروی هر استان تحویل داده شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در جریان شیوع ویروس كرونا برخی با سوء استفاده از شرایط موجود و نیازی كه به تجهیزات مربوط به پیشگیری و یا مقابله با این ویروس وجود داشت، مبادرت به احتكار و یا قاچاق این كالاها كردند.
اما طبق قانون، كالاهای كشف شده قاچاق و یا متروكه برای تعیین تكلیف در اختیار سازمان اموال تملیكی قرار می گیرد، این در حالیست كه در مدت اخیر باتوجه به شرایط اضطراری موجود برای افزایش سرعت تحویل كالا توافقی بین سازمان اموال تملیكی و سازمان تعزیرات حكومتی انجام شده است كه منجر به توافق نامه برای تحویل تمامی كالاها و لوازم بهداشتی مربوط به كرونا پس از كشف و ضبط بلافاصله در محل كشف بعد از دریافت حكم قضایی طی صورت جلسه به معاونت های غذا و دارو در سراسر كشور تحویل می شود.
آخرین پیگیری از وضعیت تحویل كالاهای كشف شده با توضیحاتی از طرف میرمعینی ـ عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش این سازمان ـ به ایسنا همراه بود.
بگفته وی هم اكنون تمامی كالاهای در رابطه با كرونا كه به هر نحوی به سازمان اموال تملیكی تحویل می شود بدون طی تشریفات اداری در اختیار معاونت غذا و داروی هر استان قرار می گیرد.
میرمعینی با بیان این كه تابحال طی دو مرحله برخی از كالاهای در رابطه با كرونا به معاونت های غذا و دارو بطور قطعی تحویل شده است جزئیات آنرا اعلام نمود.
بر این اساس كالاهای تحویلی عبارت اند از: پنج میلیون و ۵۳۸ هزار ماسك، ۷۲۳ هزار انواع دستكش، ۱۲ هزار لیتر الكل، ۱۶ هزار قالب صابون، ۲۰۰۰عدد شامپو، ۱۲ دستگاه تب سنج، ۱۰ هزار تخته پتو، ۱۲۶۰ گرم كن خارجی،، ۳۴۰۰ ست سرم، ۸۹ هزار سر سوزن و همین طور مقداری انواع نوشیدنی و یا شكلات كشف شده كه برای كسانی كه در جریان درمان و كادر درمانی قرار دارند ارسال شده تا مصرف كند.
این مقام مسئول در سازمان اموال تملیكی اظهار داشت كه تحویل این كالاها بطور قطعی بوده و بخش دیگری از تجهیزات نیز در مرحله تحویل قرار دارد كه تا هفته آینده فهرست آن نهایی خواهد شد.
منبع:

1399/01/12
21:29:35
5.0 / 5
3151
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر