ادامه غربالگری كرونا در مبادی شهرهای استان مركزی

ادامه غربالگری كرونا در مبادی شهرهای استان مركزی

به گزارش سرشیر مركزی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی با اشاره به اینكه هلال احمر از ۱۰ روز پیش غربالگری و پایش را در ورودی و خروجی شهرها شروع كرده و اینكار از روز گذشته با حضور سایر ارگان ها ادامه یافته است، اظهار داشت: مقرر شده كه استان از پذیرش مسافر اجتناب كند كه پیشگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می شود.


محمد محمدی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به هماهنگی انجام شده در سطح وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر، مقرر شد در ورودی ها و خروجی های شهرها اكیپ های غربالگری مستقر شوند كه در این اكیپ ها علاوه بر هلال احمر نیروهایی از مركز بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی و نیروی انتظامی هم حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه این طرح از روز گذشته به صورت جدی تر پیگیری می شود، اضافه كرد: در این طرح غربالگری و تب سنجی انجام شده و افراد مشكوك شناسایی و برای ادامه روند و پیگیری درمان به مركز بهداشت معرفی خواهند شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی خاطرنشان كرد: هم اكنون ۲۱ ایستگاه و پایگاه در سراسر استان فعال می باشند كه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این ایستگاه ها به ۲۴ پایگاه افزایش پیدا خواهد نمود.
محمدی با اشاره به اینكه در هر پایگاه ۴ نفر از نیروهای هلال احمر مستقر هستند، اظهار داشت: البته غربالگری و تب سنجی در مبادی شهرها توسط هلال احمر از ۱۰ روز پیش شروع شده اما این مبادرت به صورت رسمی و با حضور سایر ارگان ها از روز گذشته شروع شده و بطور حتم تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد، همینطور در صورت ضرورت تا زمان از بین رفتن قطعی ویروس كرونا طرح غربالگری ادامه پیدا خواهد نمود.
وی افزود: این طرح حدودا جایگرین طرح های امداد و نجات و ایمنی سلامت نوروزی است و مقرر شده كه استان از پذیرش مسافر اجتناب كند كه پیشگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی در مورد فعالیت خیرین استان هم بیان نمود: یكی از خیران استان تابحال ۲۰۰ میلیون تومان محلول ضدعفونی سطوح در اختیار هلال احمر قرار داده است كه رد بطری های یك لیتری بسته بندی می شود.
محمدی با اشاره به اینكه بطری های مورد استفاده هم توسط خیران خریداری شده و در مجموع تابحال حدود ۵۰۰ میلیون تومان از جانب خیران كمك صورت گرفته افزود: تابحال ۲۰۰هزار بطری یك لیتری به صورت مجانی در سطح استان توزیع شده و هدفگزاری توزیع یك میلیون بطری یك لیتری در دستور كار قرار دارد. این اقدام خیران استان مركزی در جهت مبارزه با ویروس كرونا در كشور بی نظیر بوده است.1398/12/28
21:34:28
5.0 / 5
3471
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر