اختتام قرنطینه قسمتی از مسافران كشتی دایموند پرینسس

اختتام قرنطینه قسمتی از مسافران كشتی دایموند پرینسس

سرشیر: نخستین گروه از مسافران قرنطینه شده در كشتی دایموند پرینسس در ژاپن اجازه پیدا كردند از این كشتی بیرون بروند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، از میان ۳۵۰۰ مسافر كشتی دایموند پرینسس، گروه اول از مسافران كه مدت دو هفته و به سبب احتمال مبتلاشدن به كروناویروس در قرنطینه بودند، اجازه پیدا كردند این كشتی را ترك كنند.
هرچند بعضی از كشورها همچون آمریكا چند روز قبل و قبل از به انتها رسیدن زمان قرنطینه ی دوهفته ای و همزمان با افزایش تعداد افراد آلوده به كروناویروس در این كشتی، مبادرت به خارج كردن شهروندان خود از آن كرده بودند. مقامات آمریكایی با اختصاص دو هواپیما بیشترِ ۳۸۰ نفر از شهروندان این كشور را كه در كشتی دایموند پرینسس قرنطینه شده بودند، خارج كردند.
شیوع بیماری كووید-۱۹ در ۵۴۲ مسافر و خدمه این كشتی تفریحی مشاهده شده بود كه در نوع خود بزرگترین تجمع از افراد آلوده به این ویروس در خارج از مرزهای چین بشمار می رود. مسافران حاضر در این كشتی شرایط قرنطینه در كشتی را سخت توصیف كرده اند.
آخرین آمارهای انتشار یافته توسط مقامات چین حاكی از آنست كه تابحال ۲۰۰۴ نفر در این كشور بر اثر مبتلاشدن به كووید-۱۹ جان خودرا از دست داده اند. همین طور ابتلای ۷۴ هزار و ۱۸۵ نفر در چین و ۷۰۰ نفر دیگر در كشورهای دیگر به این ویروس كشنده تایید شده است.
مقامات هنگ كنگ امروز (چهارشنبه) از فوت دومین بیمار آلوده به كروناویروس كه به بیماری زمینه ای مبتلا بوده آگاهی داده اند. مواردی از فوت افراد آلوده به كروناویروس در فرانسه، ژاپن، فیلیپین و تایوان گزارش شده است.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، چین در گزارشی كه اخیرا منتشر نموده و برمبنای بررسی اطلاعات بیشتر از ۴۴ هزار مورد تایید شده مبتلاشدن به كروناویروس بدست آمده، آورده است كه تعداد قابل توجهی از موارد مرگ و میر بر اثر این ویروس در بین افراد سالمند و بیمار رخ داده است.
منبع:

1398/11/30
15:39:16
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: سالم , مرگ و میر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر