یافته پژوهشی محقق ایرانی دانشگاه كانادا؛

مصرف روزانه تخم مرغ برای سلامت قلب مفید می باشد

مصرف روزانه تخم مرغ برای سلامت قلب مفید می باشد

به گزارش سرشیر نتایج مطالعه جدید نشان داده است مصرف روزی یك عدد تخم مرغ در روز هیچ خطری برای قلب ندارد.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، «مهشید دهقان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مك مستر كانادا، در اینباره می گوید: «مصرف متعادل تخم مرغ، كه معادل روزی یك عدد است، ریسك بیماری قلبی عروقی یا مرگ را حتی در افراد دارای سابقه بیماری قلبی عروقی یا دیابت افزایش نمی دهد.»
در این مطالعه، داده های مربوط به بیشتر از ۱۷۷ هزار نفر از ۵۰ كشور جهان در چارچوب سه مطالعه بررسی گردید. اغلب افراد در این مطالعات روزی یك تخم مرغ یا كمتر مصرف می كردند.
دهقان در ادامه می افزاید: «یافته ها نشان داد هیچ رابطه ای بین مصرف تخم مرغ و كلسترول خون یا سایر شاخص های پرخطر وجود ندارد. این نتایج بسیار قوی هستند و هم برای افراد سالم و هم افراد مبتلا به بیماری عروقی كاربرد دارند.»
محققان معتقدند تخم مرغ منبع خوب خیلی از مواد مغذی همچون ویتامین ها و مواد معدنی و همینطور پروتئین باكیفیت بسیار بالا است و مصرف روزی یك عدد آن هیچ تأثیر مضری ندارد.
سفیده تخم مرغ حاوی اغلب پروتئین ها است و زرده آن حاوی آهن، فسفر، ویتامین های محلول در چربی نظیر ویتامین D، ویتامین های B، چربی سالم و سایر مواد مغذی پرارزش است.

1398/11/27
23:18:14
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: سالم , سفر , سلامت , كاربرد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر