صنعت زالو فناور می شود

صنعت زالو فناور می شود

سرشیر: صنعت زالو با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فناور می شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محمدحسن عصاره، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مشترك با نمایندگان برخی مراكز اجرایی و علمی كه با محوریت تكثیر و فرآوری اصولی و منطبق با استانداردهای تایید شده بهداشتی در حوزه صنعت پرورش زالو برگزار شد، اظهار نمود: باتوجه به تحقیقات صورت گرفته علمی و آكادمیك، مباحث درمانی در رابطه با زالو نه فقط در ایران كه در دیگر كشورها نیز مورد توجه بیش از پیش قرار دارد.
بگفته عصاره، بر خلاف بسیاری دیگر از روش های این حوزه از درمان، باتوجه به تماس این موجود (زالو) با خون انسان، تمامی فرایندهای درمان با كمك زالو شامل تولید، تكثیر و مباحث در رابطه با نظارت بر روند درمانی باید با حساسیت و دقت بالا مورد واكاوی و بازنگری قرار گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه های انجام گرفته در حوزه درمان با كمك زالو در این ستاد، اظهار داشت: برای حذف درمان های غیر علمی در حوزه سلامت زالو درمانی، باید هماهنگی بین دستگاهی بیشتری انجام گیرد.
حسن عصاره، ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته برای توسعه آبزیان (ماهی، میگو و...) به صورت اعم و گسترش پرورش زالو به صورت اخص، اشاره كرد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، كل تولید كشور در زمینه پرورش آبزیان، عددی در حدود ۳۰ هزار تن بوده است، این در حالیست كه این رقم در امسال، بالغ بر یك میلیون و ۲۰۰ هزار تن بود.
در این جلسه، توسعه حضور شركت های دانش بنیان و خلاق در اكوسیستم پرورش زالو و فرآورده های درمانی در رابطه با آن، مورد بررسی قرار گرفت و بر حمایت ستاد برای رفع موانع حضور فعال شركت ها در این حوزه تاكید شد.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صادرات فرآورده های صنعت پرورش زالو و مسائل در رابطه با آن همچون دیگر محورهای این جلسه بود.
منبع:

1398/11/08
18:35:21
5.0 / 5
4104
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر