استاندار تهران عنوان كرد

لزوم تغییر نگاه كلان كشور به استان تهران

لزوم تغییر نگاه كلان كشور به استان تهران

به گزارش سرشیر استاندار تهران با اشاره به وجود ظرفیتها و پتانسیل های بالای این دانشگاه، اظهار داشت: با عنایت به وجود چالش های اجتماعی، درمانی و بهداشتی در استان تهران ما آماده هستیم كه این دانشگاه را بعنوان نقطه كانونی همكاری برای مرتفع كردن این مشكلات قلمداد نماییم.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ضمن حضور در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی به كمبود تخت های بیمارستانی، سرانه آموزشی، فضاهای فرهنگی و ورزشی و غیره در استان تهران اشاره نمود و اظهار داشت: تغییر نگاه كلان كشور به استان تهران لازم است و در این رابطه به فرهنگ سازی نیاز داریم.
وی با اشاره به اهمیت امر پیشگیری در حوزه سلامت و با اشاره به اجرای طرح غربالگری ژنتیك پیش از ازدواج در سالهای گذشته، اشاره كرد: اگر كاری در تهران پایلوت شود در كشور نیز می تواند مورد الگو برداری قرار گیرد.
محسنی بندپی با بیان توضیحاتی درباره آلودگی هوا و تاثیرات آن بر سلامتی افراد پیشنهاد راه اندازی یك مركز تحقیقات سلامت هوا و تغییرات اقلیم و را مطرح و درباب دلیلهای آلودگی هوا، پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته در این راستا توضیحاتی را بیان كرد.
وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل بالای موجود در دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی بر اهمیت مقوله پیشگیری در حوزه بهداشت و درمان تاكید و پیشنهاد تاسیس مركز تحقیقات سلامت هوا و تغییرات اقلیم را در دانشكده بهداشت ارائه داد.
منبع:

1398/10/10
12:51:05
5.0 / 5
4323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر