نمكی در گزارش سرشیر:

عملیاتی شدن نسخه الكترونیكی تا آخر سال ۹۸

عملیاتی شدن نسخه الكترونیكی تا آخر سال ۹۸

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت بابیان اینكه برای جمع شدن مراكز ناصرخسرویی می بایست به نسخه الكترونیكی پزشك رجوع كرد، اظهار داشت: این طرح تا آخر سال جاری در سطح كشور عملیاتی می شود.سعید نمكی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه انجام نسخه پیچی و نسخه الكترونیك پزشكی یكی از طریق هایی است كه می تواند از قاچاق دارو در مراكزی همچون ناصرخسرو جلوگیری كند، اظهار داشت: بر این اساس انجام نسخه الكترونیك مراحل اولیه خویش را طی كرده تا آخر سال عملیاتی می شود.
وی بابیان اینكه نسخه پیچی الكترونیك هم تا آخر این ماه صورت خواهد گرفت، اضافه كرد: جمع شدن مراكز ناصرخسرویی نیازمند همكاری سایر نهادها و دستگاه ها است و با كمك نیروهای قضایی و انتظامی این روند دنبال می شود كه بتوانیم این مراكز را جمع آوری نماییم.
وزیر بهداشت بابیان اینكه كه امروز خوشبختانه میزان كمبودهای دارویی یك سوم روز مشابه سال قبل است، اظهار داشت: در مورد تجهیزات پزشكی هم همین طور خواهد بود و امیدواریم تا سه ماهه اول سال آینده كمبود دارو و تجهیزات پزشكی كاملا برطرف شود.
نمكی بابیان اینكه كمبودی به لحاظ دارو در كشور نیست، افزود: آمریكایی ها می خواهند به خصوص در ارتباط با دارو و تجهیزات پزشكی ما را تحت فشار قرار دهند باوجود دروغ بزرگی كه می گویند ما فشاری روی دارو و تجهیزات پزشكی وارد نمی نماییم اما این طور نیست و ما با مشكلات عدیده برخی داروها را تهیه می نماییم.
وی بابیان اینكه در مورد داروی انسولین هم كمبودی وجود ندارد و همه داروها موجود است، اضافه كرد: خوشبختانه پیك حاد آنفولانزا در كشور با آموزش و كمك مردم مهار گشت و الان پراكندگی این بیماری را كمتر از قبل شاهد می باشیم و وارد فاز مهار آنفولانزا شده ایم. وزیر بهداشت بابیان اینكه ۶۶ بیمارستان در كل كشور افتتاح می گردد، افزود: تا هفته سلامت امیدواریم همه این بیمارستان ها و مراكز افتتاح و به بهره برداری برسند.

1398/09/21
15:56:47
5.0 / 5
4249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر