تاثیر سوء آلودگی هوا بر سلامت روان كودكان

تاثیر سوء آلودگی هوا بر سلامت روان كودكان

به گزارش سرشیر متخصصان اعتقاد دارند كه تاثیرات آلودگی هوا بر روان كودكان به حدی است كه حتی می تواند در آنها منجر به گرایش به خودكشی شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، نتایج یك مطالعه كه اخیرا انجام گرفته نشان داده است قرار گرفتن در معرض هوای آلوده می تواند در بروز اختلالات روانی در كودكان موثر باشد. همینطور آنچه كه این یافته ها را نگران كننده می سازد این است كه حتی قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا برای مدت زمان كوتاه هم می تواند به اضطراب و خطر مبادرت به خودكشی در آنها منجر شود.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: این نخستین بار است كه در مطالعه ای رابطه بین سطح آلودگی هوا در فضاهای بیرونی و افزایش ریسك اختلالات روانی همچون اضطراب و مبادرت به خودكشی در كودكان مورد بررسی قرار گرفته است.
سایت مدیكال دیلی نوشت: در این مطالعه مشخص شد كودكان یك تا دو روز بعد از آنكه در معرض هوای آلوده قرار می گیرند تغییراتی را در سلامت روان خود تجربه می كنند. همینطور عوامل استرس زا در محیط اطراف می تواند در افزایش ریسك اختلالات روانی نقش داشته باشند. همینطور دو مطالعه دیگری كه به تازگی در مورد تاثیرات آلودگی هوا بر كودكان انجام گرفته یافته های بدست آمده را تایید می كند.
در یكی از این دو مطالعه آمده است: كودكان بعد از آنكه در معرض سطح بالایی از هوای آلوده قرار گیرند گرفتار اضطراب می شوند. در مغز این كودكان میزان بالایی از میواینوزیتول وجود دارد كه نشانه واكنش عصبی التهابی به آلودگی هواست.
همچنین نتایج مطالعه دیگر نشان می دهد: آلودگی هوا ناشی از وسایل نقلیه بر سلامت روانی كودكان در دوران اولیه زندگی و بعد از آن تاثیر می گذارد.
به علاوه سایت ان دی تی وی در مطلبی به راهكارهای حفاظت از كودكان در مقابل آلودگی هوا اشاره نمود كه شامل موارد زیر است:
- خودداری از رفت و آمد كودكان در محیط های بیرونی در زمان تشدید آلودگی هوا
- اجبار كودكان به استفاده از ماسك قبل از بیرون رفتن
- اجبار كودكان به مصرف میزان كافی مایعات
- افزودن خوراكی های سرشار از ویتامین C به رژیم غذایی كودكان
- پاكسازی فضای داخلی از هر گونه آلودگی1398/07/06
23:02:11
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: آلودگی , تجربه , تخصص , خوراكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر