10 فرمول زندگی سالم

10 فرمول زندگی سالم

سرشیر: مشغله های بیش از پیش در زندگی ماشینی عصر ما باعث شده كه بسیاری افراد از وضعیت سلامت خود و سبك زندگی سالم غافل بمانند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، سبك زندگی می تواند تاثیر شگفتی بر سلامت انسان داشته باشد و بنا بر این حائز اهمیت می باشد تا به بهترین شیوه ممكن زندگی نماییم. اما برای بسیاری افراد همواره این پرسش مطرح است كه بهترین گزینه های سبك زندگی سالم شامل چه مواردی می شوند؟
سایت "ازبیگ مدیا" در مطلبی تخصصی به چند الگوی مفید و در عین حال ساده كه می توانند در داشتن سبك زندگی سالم نقش موثر داشته باشند، اشاره كرده كه به شرح زیر است:
۱- پیاده روی
پیاده روی از بهترین گزینه های دردسترس و كم هزینه برای حفظ سلامتی است برای اینكه با كاهش خطر مبتلاشدن به دیابت و بیماری قلبی همراه می باشد.
۲- یادگیری زبان دوم
یادگیری زبان دوم و توانایی در برقراری ارتباط با فرهنگ های دیگر یكی از گزینه های سبك زندگی سالم بشمار می رود. علاوه براین، یادگیری زبان دوم می تواند در به تاخیر انداختن بروز علایم زوال عقل موثر باشد.
۳- خواب بیشتر
برخورداری از خواب كافی موجب می شود فرد در طول روز احساس سرحال بودن داشته باشد. در عین حال افرادی كه خواب كافی ندارند در معرض مبتلاشدن به مشكلات جسمی هستند. برای برخورداری از سلامت كامل و حداكثر كارایی، لازم است به ساعت خواب توجه كافی داشته باشیم.
۴- مثبت بودن
حوادث ناگوار قسمتی از اتفاقاتی است كه شاهد وقوع آنها هستیم. داشتن افكار مثبت به حفظ سبك و رفتارهای مثبت در زندگی كمك می نماید. بطور مثال خواندن جملات تشویق كننده، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه یا گردش در طبیعت همچون این رفتارهای مثبت هستند.
۵- استفاده بهینه از وقت
برای تمامی ساعات و روزهای خود برنامه ریزی داشته باشید. با استفاده بهینه از فرصت ها برخورداری از سبك زندگی سالم در طولانی مدت دور از دسترس نخواهد بود.
۶- كنترل وضعیت جسمیِ كنونی
یكی از بهترین گزینه های سبك زندگی سالم، كنترل صحیح وضعیت فعلی جسمانی و جلوگیری از لطمه ها و بیماری های قابل پیشگیری است.
۷- نوشیدن آب كافی
حفظ آب بدن میزان انرژی و خلق و خو را بهبود می دهد. هرچند، خودداری از دریافت آب كافی نتیجه عكس دارد و حتی سبب بروز التهاب در بدن می شود.
۸- مسافرت رفتن
رفتن به مسافرت یكی از لذت بخش ترین راهكارهای ذكرشده برای حفظ سلامت است كه ایده های خلاقانه و كاهش استرس از دیگر فوائد آن است.
۹- مطالعه كردن
استرس هیچ تاثیر مثبتی بر سلامتی ندارد و راهكارهای مختلفی برای كاهش استرس وجود دارند. یكی از این راهكارها خواندن داستان های دنباله دار است چونكه میزان استرس را حدود ۶۸ درصد می كاهد.
۱۰- داشتن اعتماد به نفس
هرچه بیشتر عمر می نماییم شاهد اتفاقات و رویدادهای بیشتری خواهیم بودیم و می توانیم از این تجارب برای واكنش ها و رفتارهای خلاقانه و با اعتماد به نفس بهره بگیریم.
در مواجهه با اتفاقات زندگی، رفتارهای متناسب با اخلاقیات و ارزش ها را در پیش بگیرید تا واقعا برای شما مفید باشند و حالتان را خوب كنند و بتوانید به انتخاب خود باور داشته باشید.1398/05/14
14:11:31
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: بهبود , تخصص , زندگی , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر