ارائه بیشتر از ۱۴۰ هزار خدمت درمانی به زائران

ارائه بیشتر از ۱۴۰ هزار خدمت درمانی به زائران

سرشیر: رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام نمود كه تا اختتام روز گذشته، 141 هزار و 664 مورد انواع خدمات درمانی به زائران ایرانی حج تمتع در عربستان ارائه شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر محمد تقی حلی ساز با بیان گزارش عملكرد مراكز درمانی هلال احمر در مكه و مدینه اظهار داشت: ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مكه ارائه شده كه ۴۱۲ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.
وی مجموع خدمات ارائه شده شامل بستری، پاراكلینیك، پرستاری، مددكاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال احمر در مكه را، ۱۰۴ هزار و ۳۳۲ مورد اعلام نمود و اظهار داشت: این خدمات در مراكز درمانی مدینه نیز ۳۷ هزار و ۳۳۲ مورد بوده است.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از مجموع خدمات درمانی ارائه شده در مكه تا اختتام روز گذشته ۴۱۲ مورد خدمات بستری و ۷ هزار و ۹۵ مورد خدمات پاراكلینیكی بوده است.
حلی ساز با اشاره به بستری ۳۳ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۹ زائر در بیمارستان های سعودی، اضافه كرد: بعلاوه در بیمارستان و مراكز درمانی مكه و مدینه در مجموع ۷۸ هزار و ۸۳۹ مورد ویزیت در مطب ها و مجموعه های درمانی، ۷ هزار و ۱۲۷ مورد ویزیت تخصصی، ۲ هزار و ۱۰۷ مورد خدمات مددكاری، امداد و انتقال و ۲۲ هزار و ۱۰۸ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.
وی اظهار داشت: در این مدت در مراكز درمانی مكه و مدینه در مجموع ۲۴ هزار و ۵۵ مورد خدمات نسخ داروخانه ای به زائران ارائه شده است.
منبع:

1398/05/08
22:11:14
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر