همزمان با همایش ملی مهندسی پزشكی صورت می گیرد

رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه پزشكی

رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه پزشكی

به گزارش سرشیر رئیس مركز رشد تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز از برگزاری چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشكی و تكنولوژی های جدید در ایام ۲۲ تا ۲۵ مرداد ماه به میزبانی این دانشگاه در شیراز اطلاع داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، علیرضا مهدیزاده در نشست خبری روز سه شنبه، اول مرداد ماه با بیان این خبر اظهار نمود: با عنایت به شرایط فعلی اقتصادی در ایران، تعیین اولویت های فناوری و هزینه كرد بر روی نیروی انسانی متخصص اهمیت بالایی پیدا كرده و دانشگاه علوم پزشكی هم مسیر تحول به سمت دانشگاه نسل سوم با محوریت دانشكده تكنولوژی های جدید را شروع كرده است.
رئیس چهارمین رویداد ملی مهندسی پزشكی و تكنولوژی های جدید با اشاره به اینكه همزمان با برگزاری این رویداد در هفته سوم مرداد ماه، مدرسه تابستانه و هفته فناوری در دانشگاه هم برگزار می شود، از رونمایی ۱۰ محصول فناورانه پزشكی در حاشیه این همایش اطلاع داد و عنوان كرد: این محصولات در شمار محصولاتی محسوب می شوند كه تجاری سازی و برندسازی شده و آماده فروش هستند.
مهدیزاده همینطور از طریق اندازی دبیرخانه دائمی هفته فناوری و مدرسه تابستانه در دانشگاه علوم پزشكی شیراز بعد از برگزاری چهارمین رویداد ملی مهندسی پزشكی و تكنولوژی های جدید اطلاع داد.
محمد مهربهشتی، دبیر چهارمین همایش ملی مهندسی پزشكی هم ایجاد انگیزه برای دانشجویان و مخاطبان، كارآفرینی و اشتغال را از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد ذكر و تصریح كرد: در این رویداد سخنرانی های كلیدی توسط اساتید برجسته كشوری، بازدیدهای علمی و تخصصی از مراكز درمانی و صنعتی، برگزاری نمایشگاه ایده و ابتكارات فناوری های سلامت و حضور شركتها و افراد فعال حوزه فناوری سلامت پیشبینی شده است.
مهربهشتی افزود: با ارتقای سطح این رویداد از استانی به ملی در سال جاری، تلاش خواهد شد تا این رویداد در سال آینده به شكل بین المللی برگزار شود؛ آخرین مهلت ثبت نام در این رویداد یك هفته پیش از برگزاری تعیین شده است.
معاون آموزش مركز رشد تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز همینطور از رونمایی نمونه ای از نخ بخیه تولید شده بعنوان یك رویداد جنبی همایش یاد شده، اطلاع داد و در اینباره بیان كرد: نخ بخیه یك محصول استراتژیك در ایران به حساب می آید، بگونه ای كه سالانه ۲۴۰ میلیون واحد در سال در ایران نخ بخیه مصرف می شود.
مهربهشتی افزود: كارخانه های نخ سازی بخیه در ایران كمتر از ۲۰ درصد از نیاز كشور به این نخ را تامین می كنند، اما با راه اندازی این كارخانه در استان فارس پیشبینی می شود تا بخش قابل توجهی از نیاز داخلی به این نخ رفع گردد.
دبیر چهارمین همایش ملی مهندسی پزشكی شیراز همینطور خاطرنشان كرد: در حال رایزنی برای حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و معاون وی در این رویداد برای سخنرانی هستیم.
1398/05/01
17:40:44
5.0 / 5
4126
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر