وزیر بهداشت اعلام كرد

۱۹ كشته و ۱۰۵ مصدوم در سیل شیراز

۱۹ كشته و ۱۰۵ مصدوم در سیل شیراز

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام نمود كه سیل شیراز ۱۹ كشته و ۱۰۵ مصدوم برجای گذاشته كه بعد از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم اینك ۲۸ نفر در مراكز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، سعید نمكی در ستاد بحران استان با اشاره به آمادگی مجموعه درمانی در چارچوب یك ستاد در وزارت بهداشت از ۲۵ اسفندماه ۹۷، بیان كرد: انتظار این تعداد تلفات از حادثه سیل شیراز نداشتیم.
وی اضافه كرد: از ۱۹ قربانی سیل برپایه گزارش پزشكی قانونی تابحال ۱۴ نفر شناسایی شده اند.
دكتر بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز هم در ادامه این جلسه با اشاره به استقرار كمپ اورژانس در لحظات ابتدایی وقوع حادثه، عنوان كرد: ۱۰۵ نفر به مراكز درمانی انتقال داده شدند كه هم اكنون ۲۸ نفر از آنها بستری شده و مابقی سرپایی مداوا شدند.
بهادر با اشاره به اینكه تمام تمهیدات لازم برای آبگیری بیمارستان ها انجام شده است، افزود: تعداد آمبولانس ها از ۳۴ به ۵۵ دستگاه افزایش یافته است.
وی با اشاره به اعلام اخطار به همه بیمارستان های فارس، عنوان كرد: پمپ های كف كش و تمهیدات لازم هم اندیشیده شده است و تمام مدیران و رؤسای بیمارستان ها به حالت آماده باش قرار گرفته اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در انتها اظهار نمود كه هم اكنون هیچ كمبود دارویی وجود ندارد.
خودداری از ترددهای غیر ضروری

در ادامه این جلسه، عنایت الله رحیمی، استاندار فارس هم با عرضه گزارشی از اقدامات انجام شده، اظهار نمود: ما تا روز چهارشنبه بارندگی خواهیم داشت و از مردم درخواست داریم، در این مدت از تردد غیرضروری اجتناب كنند.
وی اضافه كرد: تیم های ۱۴گانه ای تشكیل شده كه هر كدام وظایف خاصی در برای كمك به سیل زدگان خواهند داشت.1398/01/07
14:45:46
5.0 / 5
4775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر