ارتباط ناباروری با خطر مبتلاشدن به سرطان در زنان

ارتباط ناباروری با خطر مبتلاشدن به سرطان در زنان

سرشیر: نتایج یك بررسی نشان داده است زنان نابارور حدود یك پنجم بیشتر احتمال دارد در دوران میانسالی به سرطان مبتلا شوند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در این بررسی جدید آمده است: ناباروری در زنان احتمال مبتلاشدن به سرطان را در دوران میانسالی حدود یك پنجم بالا می برد.
مطالعه انجام شده روی بیشتر از سه میلیون زن كه در سن باروری بودند، نشان داد: زنانی كه گرفتار مشكلات باروری هستند ۱۸ درصد بیشتر احتمال دارد به سرطان مبتلا شوند.
بگفته متخصصان دانشگاه استنفورد هم اكنون معین نمی باشد آیا ناباروری علت ابتلای این زنان به سرطان است یا بكارگیریِ شیوه های درمان ناباروری با این تاثیرهمراه است و تنها وجود رابطه بین این دو مورد تایید قرار گرفت.
متخصصان همین طور اظهار داشتند: مكانیزم نهفته ای وجود دارد كه خطر سرطان و ناباروری را بیشتر می كند. با این وجود نتایج بدست آمده در این مطالعه در مدت زمان چهار سال و روی زنانی در دهه ۳۰ عمرشان نشان داد كه مشكلات ناباروری احتمال مبتلاشدن به هر نوع بیماری سرطان را حدود ۱۸ درصد بالا می برد.
به گزارش روزنامه تلگراف، یكی از متخصصان این مطالعه از دانشكده پزشكی دانشگاه استنفورد در كالیفرنیا اظهار داشت: امیدواریم در آینده این مساله مشخص شود كه چرا زنان نابارور بیشتر در معرض مبتلاشدن به سرطان هستند. بطور مثال بوسیله شناسایی یك مكانیزم نهفته و متداول كه سبب سرطان و ناباروری می شود.1397/12/22
17:59:50
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: پزشك , تخصص , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر