مهم ترین اخبار اجتماعی در روز چهارشنبه

مهم ترین اخبار اجتماعی در روز چهارشنبه

به گزارش سرشیر پاسخ تأمین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش ها درباره «بسته حمایتی»، ۱۶۱ ایرانی، خون شان ˮخیلی نادرˮ است، اورژانس؛ از عهد قدیم تا عصر جدید + عكس، جزئیات حادثه ضرب و شتم تكنیسین اورژانس از زبان وی، كودكان خیابانی قاچاقی وارد كشور می شوند؟ از مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، امروز در اداره اجتماعی ایسنا حدود 60 خبر انتشار یافته است كه در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اشاره شده است و با كلیك بر روی هر تیتر می توانید به متن كامل خبر دسترسی پیدا كنید.

افزایش ۲۴ درصدی بارش ها در كشور صادق ضیائیان، رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی به دنبال وقوع بارش های قابل توجه در نقاط مختلف كشور طی ماه های گذشته، با اشاره به اینكه كل كشور از آغاز سال زراعی (اول مهر ۹۷) تا آخر دی ماه ۹۷، ۱۱۸.۴ میل متر بارش دریافت كرده است، اظهاركرد: بارش بلندمدت كشور در همین بازه زمانی، ۹۵.۳ میلی متراست. ازاین رو طی چهار ماه گذشته شاهد افزایش ۲۴ درصدی بارش نسبت به بلندمدت بوده ایم.

آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه اصلی ترین مشكل سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران نوسانات برق است، اظهار داشت: برای رفع این مشكل تجهیزاتی خریداری شده است كه در حال نصب آنها هستیم.
وی درباره آخرین وضعیت ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تهران اظهار نمود: هم اكنون تمام شهرستان های استان تهران به جز دماوند، فیروزكوه و قدس مجهز به سیستم سنجش آلودگی هوا هستند.
جزییات حادثه ضرب و شتم تكنیسین اورژانس از زبان وی عصر روز دوشنبه بود كه یكی از تكنیسین های اورژانس حین امدادرسانی به یكی از شهروندان، از جانب همراهان این فرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت، حادثه ای كه واكنش رئیس اورژانس كشور را هم درپی داشت.
محمد عمرانی، تكنیسین ۵۱ ساله اورژانس كه در شهرك اكباتان تهران مورد ضرب و شتم قرار گرفت در باره دلیل این حادثه اظهار داشت: خانواده بیمار می گفتند چرا آمبولانس نیامده و موتور آمده است كه من توضیح دادم آمبولانس در راه می باشد و من به جهت اینكه زود به مقصد برسم و ترافیك را دور بزنم با موتور آمده ام تا اقدامات اولیه را انجام دهم.
قانون جدید مدیریت بحران به صحن مجلس رسید محمد فرید لطیفی، معاون سازمان مدیریت بحران كشور از بررسی قانون جدید مدیریت بحران كشور بعد از حدود سه سال در صحن مجلس شورای اسلامی اطلاع داد و اظهار داشت: در این باره اظهار داشت: قانون آزمایشی مدیریت بحران كشور در سال ۸۷ تصویب و بنا شد كه به مدت ۵ سال این قانون اجرایی شود. ازاین رو مهلت قانونی آن در سال ۹۳ به آخر رسید كه یك سال هم تمدید شده و تا آخر سال ۹۴ قانون اولیه اجرا شد.

برگزاری بیست و نهمین المپیاد ملی كامپیوتر با شركت ۶۰۰۰ دانش آموز فاطمه مهاجرانی رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در حاشیه دومین روز برگزاری آزمون المپیادهای علمی از برگزاری بیست و نهمین المپیاد ملی كامپیوتر با شركت بیشتر از ۶ هزار دانش آموز اطلاع داد و اظهار داشت: بیست و نهمین المپیاد ملی كامپیوتر با شركت بیشتر از ۶هزار دانش آموز دختر و پسر برگزار گردید.
پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش ها درباره «بسته حمایتی» مبالغ بسته حمایتی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی برای شش میلیون و ۱۵۰ هزار مشمول واریز شد و عملیات پرداخت به اتمام رسید، با این وجود هنوز برخی بیمه شدگان نسبت به عدم دریافت بسته های حمایتی و همینطور عدم انطباق مبالغ واریزی با ارقام اعلام شده بنابر بُعد خانوار معترض اند.
در روز دوم آبان ماه بسته حمایتی دولت از خانوارهای كم درآمد در جلسه هیئت وزیران مورد بررسی و تایید نهایی قرار گرفت و طبق اطلاعیه وزارت رفاه مرحله نخست اجرای «طرح حمایت غذایی از اقشار كم درآمد جامعه»، از دوشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۷ عملیاتی شد.
كودكان خیابانی قاچاقی وارد كشور می شوند؟ حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی كشور از اداره امور اتباع وزارت كشور خواست كودكان خیابانی را شناسایی كنند و به آنها كد قابل رهگیری اختصاص دهند تا هویت، نحوه ورودشان به كشور و شرایط آنها مشخص شود.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه درخواست بهزیستی بعنوان نهاد متولی رسیدگی به امور كودكان خیابانی كه گفته می شود ۶۸درصد آنان در تهران جزو اتباع هستند، از دفاتر و ادارت مربوط به امور اتباع برای ساماندهی آنان چیست؟ اظهاركرد: به جهت اینكه متوجه شویم چرا این كودكان در خیابان هستند، نیاز به شناسایی دقیق آنان داریم تا با شناسایی دقیق ببینیم آیا آنها قاچاق می شوند یا به صورت توریستی همراه با خانواده به كشور می آیند و كسب و كار می كنند؟.

۱۶۱ ایرانی، خون شان "خیلی نادر" است دكتر بشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون از وجود ۱۶۱ دارنده خون خیلی نادر در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در دو سال ۹۶ و ۹۷ تعداد ۱۲۱ كیسه خون نادر یا خیلی نادر برای بیماران نیازمند، ذوب و به مراكز درمانی ارسال شده است.
وی با اشاره به برنامه ملی خون های نادر و تولید آزمایشگاه ایمونوهماتولوژی و انجماد خون در كشور، اظهار داشت: طبق تعاریف بین المللی خون نادر دارای فراوانی كمتر از یك در پنج هزار و یك در ۱۰ هزار نفر جمعیت است كه یا دارای آنتی ژن های گروه فرعی خون و یا فاقد حداقل پنج آنتی ژن گروه فرعی با شیوع بالا است.


اورژانس؛ از عهد قدیم تا عصر جدید + عكس سابقه "اورژانس" و جزء جدایی ناپذیرش كه امروزه به نام "آمبولانس" آنرا می شناسیم، به عهد قدیم بازمی گردد؛ به صورتی كه گفته می شود لوح نوشته های اولین اسناد پزشكی حدود ۴ تا ۵هزار سال پیش، مشابه پروتكل های امروزی EMS و حاوی دستورالعمل های مرحله به مرحله بوده است.
ساعت ۲ بعدازظهرِ ۱۴ آذرِ سال ۵۲ سالن انتظار فرودگاه مهرآباد فرو ریخت؛ ۱۶ تن كشته و ۱۱ نفر هم به شدت مصدوم شدند؛ حادثه ای كه بهانه ای شد برای تشكیل "اورژانس" در ایران...ترخیص ۸۵ درصد از واگن های خریداری شده مترو از گمرك پیروز حناچی، شهردار تهران با اشاره به اینكه امسال ۲۲ بالابر آتش نشانی خریداری نموده ایم، اظهار داشت: برای مترو هم ۷۰ واگن خریداری شده است.
وی با بیان این خبر كه شهرداری تهران در جهت تجهیز امكانات سازمان آتش نشانی ۲۲ بالابر خریداری نموده است، افزود: تعداد زیادی از بالابرها به سازمان آتش نشانی تحویل داده شده اند و مابقی تا آخر امسال و اوایل سال آینده وارد می شوند.

به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا پربازدید ترین اخبار اجتماعی ایسنا در ۲۴ساعت گذشته به شرح زیر است.

پاسخ تأمین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش ها درباره «بسته حمایتی»
161 ایرانی، خون شان "خیلی نادر" است
اورژانس؛ از عهد قدیم تا عصر جدید + عكس
جزئیات حادثه ضرب و شتم تكنیسین اورژانس از زبان وی
كودكان خیابانی قاچاقی وارد كشور می شوند؟
1397/11/04
14:57:03
5.0 / 5
5016
تگهای خبر: آلودگی , بیماران , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر