جبران عقب ماندگی های حوزه دارو و تجهیزات نیازمند تخصیص ۵۰۰ میلیون یورویی

جبران عقب ماندگی های حوزه دارو و تجهیزات نیازمند تخصیص ۵۰۰ میلیون یورویی

سرشیر: رییس سازمان غذا و دارو بر اختصاص هر چه سریع تر ۵۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به حوزه دارو و تجهیزات پزشكی به منظور جبران عقب ماندگی های این حوزه تاكید نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا اصغری درباب زمان تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به حوزه دارو و تجهیزات اظهار داشت: امیدوارم این مبلغ هر چه سریع تر در اختیار تولیدكنندگان و شركت های پخش قرار گیرد و بتواند عقب ماندگی های این حوزه را جبران كند.
اصغری با تاكید بر اثرگذاری ویژه این مبلغ در حوزه دارو و تجهیزات اضافه كرد: این مبلغ با هدف رونق بخشی به بازار دارو و تجهیزات و پرداخت مطالبات شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی صرف خواهد شد و تولیدكنندگان می توانند با احداث نقدینگی لازم اقدامات خودرا گسترش دهند تا مشكلی در تامین و تولید دارو در كشور به خصوص در زمان تحریم به وجود نیاید.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینكه این مبلغ در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار خواهد گرفت، اضافه كرد: این اعتبار از راه سازمان بیمه سلامت در میان دانشگاه ها و داروخانه های خصوصی توزیع خواهد شد تا بدهی های خودرا به شركت های پخش و صنعت دارو پرداخت كنند.
رییس سازمان غذا و دارو در پاسخ به این سوال كه گفته میگردد بخشی از این مبلغ باید به بخش تحقیق و توسعه اختصاص داده شود، اضافه كرد: تمامی این مبلغ برای پرداخت مطالبات شركت هایی دارویی و تجهیزات پزشكی صرف خواهد شد و به هیچ بخش دیگری اختصاص داده نخواهد شد.
اصغری همین طور درباب میزان كمبود دارو در كشور اظهار داشت: خوشبختانه امروز تعداد كمبودهای دارویی كمتر از تعداد انگشتان دست است و مردم می توانند جزئیات آنرا در سایت سازمان غذا و دارو ببینند و با اطمینان می گویم كه هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.1397/10/01
15:50:07
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: پزشك , تولید , دارو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر