نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده كرمانشاه مطرح كرد

احتمال اپیدمی شدن آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده

احتمال اپیدمی شدن آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده

سرشیر: نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه با قابل قبول دانستن وضعیت بهداشتی این مناطق، اظهار داشت: با شرایط موجود دیگر نگران اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده نیستیم.


طیب قدیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وضعیت بهداشتی نرمال مناطق زلزله زده، اظهار داشت: باشكستن گرما و اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته هم اكنون وضعیت بهداشتی این مناطق به حد قابل قبول و نرمال رسیده است.
وی با اشاره به كاهش جمعیت زلزله زدگان "كانكس نشین" اظهار داشت: با روند ساخت و ساز صورت گرفته در مناطق زلزله زده بخشی از زلزله زدگان در خانه های خود مستقر شده اند و به تدریج جمعیت كانكس نشین در این مناطق در حال كاهش است.
وی ادامه داد: در این شرایط هم اكنون كمبودی در بحث سرویس های بهداشتی و حمام نداریم.
قدیمی یكی از معضلات مناطق زلزله‎زده را بحث نخاله های ساختمانی عنوان نمود و اضافه كرد: متاسفانه جمع آوری نخاله ها در روستاها به وضعیت ایده آل نرسیده و باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام گردد.
وی ادامه داد: در شهرها هم به خاطر حجم ساخت و ساز باز هم نخاله انباشت شده وجود دارد كه باید برای جمع آوری آن اقدام گردد.
قدیمی با اشاره به شكسته شدن گرمای هوا، اظهار داشت: حدودا یك ماه از فصل گرما مانده و اوج گرما را پشت سر گذاشته ایم و با عنایت به اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته همچون انجام چندین مرحله سم پاشی عملا نگرانی برای بروز اپیدمی بیماری نداریم.
وی با اشاره به اینكه تابحال اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده گزارش نشده، اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات كنترلی و پیشگیرانه جواب داده و تابحال اپیدمی بیماری نداشته ایم و احتمال می دهیم از این به بعد هم نداشته باشیم.
این مسئول خاطرنشان كرد: در بحث جمع آوری روان آب ها و تامین آب شرب درمناطق زلزله زده هم به همت مسئولین هم اكنون مشكلی وجود ندارد.
قدیمی با اشاره به نزدیك شدن فصل پاییز و سرمای هوا، اظهار داشت: از هم اكنون اقدامات پیشگیرانه در دستور كار قرار دارد و آماده هستیم تا مانند سال قبل بحث واكسیناسیون آنفلوآنزا را انجام دهیم تا بتوانیم مانع اپیدمی احتمالی آنفلوآنزا شویم.1397/05/29
14:51:07
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر