جمالی:

فرآیندی برای نحوه تخصیص ارز به شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی تعیین شود

فرآیندی برای نحوه تخصیص ارز به شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی تعیین شود

سرشیر: یك عضو هیات رییسه كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاكید بر ضرورت تعیین فرآیندی برای نحوه اختصاص ارز به شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: باید مشخص شود كدام شركت دارویی و تجهیزات پزشكی در چه زمانی و به چه میزانی ارز گرفته و در كجا وارداتش را نگهداری می كند و در چه فرآیندی آن را به فروش می رساند.منوچهر جمالی در گفت وگو با ایسنا درباره چگونگی اختصاص و تامین ارز به شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: شاید در شرایط فعلی مشكلات ما برای اختصاص ارز به شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی بیشتر شود اما چاره این مورد پیچیده نیست.

وی توضیح داد: باید در وهله اول نیازمندی های دارویی، تجهیزات و امكانات مورد نیاز احصا شود بدان معنا كه هر شهرستان و استان به چه میزان دارو، وسایل و تجهیزات به صورت ماهانه و سالانه نیاز دارد در چنین شرایطی می توان تعیین كرد كه چه میزان ارز لازم است تا دارو و تجهیزات تامین گردد و به نسبت آن به شركت ها اختصاص یابد.

جمالی تصریح كرد: باید مشخص شود شركت ها با ارز اختصاص داده شده چه كالایی در چه زمانی و به چه مقدار وارد كرده و كجا نگهداری می كنند و با چه قیمتی به فروش می رسانند، این یك فرآیند ساده است كه اگر رعایت شود تخصیص ارز دچار مشكل نخواهد شد. اینها همه به تعریف فرآیند دقیق نیاز دارد، فرآیندی كه مبتنی بر نظارت هم باید باشد.

این عضو هیات رییسه كمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح كرد: باید مشخص شود چه افراد و چه شركت هایی این ارز را می گیرند تا بتوان نحوه واردات كالاهایی را كه به فروش می رسند مورد رصد و نظارت دقیق قرار داد. به نظرم تابحال این نظارت و رصد دقیق نبوده است بدان معنا كه ما نمی دانیم در فلان شهرستان چقدر به دارو و تجهیزات نیاز است تا بر مبنای آن ارز را به شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی اختصاص دهیم.

وی تصریح كرد: در چنین شرایطی دیگر مشكل تامین ارز و نقدینگی وجود ندارد، می دانیم كه نقدینگی را چطور مصرف كرده و به چه شركت هایی بدهیم. ما در كل كشور شبكه گسترده دانشگاه های علوم پزشكی داریم كه می توان با استفاده از آنها رصد و نظارت كامل را انجام داد كه همه چیز با حساب و كتاب باشد.
1397/04/25
13:34:12
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر